İki Şişle Pratik Bebek Patiği Yapımı

iki şişle bebek patiği nasıl yapılır
iki şişle bebek patiği nasıl yapılır

Bebeklerin birçok ürününde el işlerinin kullanılması nedeni, onlar için daha sağlıklı ve yumuşak olmalarından kaynaklanıyor. Özellikleri itibari ile bebe yünleri bu işlemler için farklı şekilde üretilmekteler. Sizler de bebeklerinize ya da sevdiklerinizin bebeklerine bu tarz hediyeleri örerken, bu ipleri tercih etmelisiniz. Bu kendin yap projemizde sizlere iki şişle bebek patiği örneğini açıklayacağız. Bu şekilde sizler de örmesi çok kolay ve zevkli olan bu minik patiklerden dilediğiniz kadar örebilirsiniz.

İşlem için bir çift şiş, bebek yünleri yeterli olacaktır. Gelin şimdi iki şişle bebek patiği işlem aşamalarına bitlikte bakalım.

iki şişle bebek patiği

Öncelikle mavi ip ile gördüğünüz kısmı yapıyoruz. Bu başlangıç sıramız olacak. 36 ilmek başlayın. Sonra her sırada yanlardan 1’er ilmek artırarak 6 sıra örün.

iki şişle bebek patiği yapımı

İkinci renge geçin lastik yapın. Sonra 6-7 sıra daha haraşo örün. Bu arada ortadan 2 ilmek yedirerek ilmek sayısını düşürün. Bunun için ortada 1 ilmek bırakın, buraya her geldiğinizde sağ ve soldan ilmek kesmeleri yapın. Bu da ayağın üst bölgesini kapatacak alan

Şimdi bu aşamada size farklı bir teknik göstereceğiz. Başlangıçta ördüğünüz mavi ipin altında ki gri ilmeklere gelin.

iki şişle bebek patiği yapım aşamaları

Bu ilmekleri şişe dizin ve mavi ipi sökün. İki şişteki ilmekleri sıra ile kesin. Bu şekilde taban kısmında dikiş olmadan işlemi bitirmiş olacaksınız. İsterseniz iki şişle bebek patiği modelini daha büyük yaparak, çocuklarınıza ya da kendinize de uygulayabilirsiniz.

iki şişle bebek patiği resimli anlatım

İşte patiğimizin bitmiş hali. Bilek kısmına ip bağlamak amacı ile delikler açabilirsiniz. Bu işlem için ise iki ilmeği kesin, ama tamamen bitirmeyin. Üzerine gelince yine ilmek çekin. Arttırma, eksiltme işlemi yapabilirsiniz. İstediğiniz şekle geldiğinde sizler de lastik kısmını örerek, harika bir bebek patiği elde edebilirsiniz. Bu pratik patik örneği, çok çabuk yapabileceğiniz özel bir model.

iki şişle bebek patiği nasıl yapılır

İşte benzer şekillerde yapılmış, üzerileri farklı şekillerde örülmüş olan değişik patik modelleri. Sizler de bundan sonrasında kendi zevk ve yaratıcılığına göre harika patikler üretebilirsiniz. Özellikle yürüme yaşında olan çocuklar için patikler çok kullanışlı olduğundan bu tarz bot tarzı örülmesi tavsiye edilir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı