İki Şişle Nohut Örgü Modeli Patik Yapımı

İki Şişle Nohut Örgü Modeli Bayan Patik Yapımı
İki Şişle Nohut Örgü Modeli Bayan Patik Yapımı

Sizlere hem kolay hem de gösterişli bir çeyizlik bayan patik modeli anlatımı sunacağız. İsmine üzerinde yer alan model çalışması nedeni ile nohut örgü modeli patik modeli denilen bu çalışma çeyizliklerinizde mutlaka yer almalı.

37 numara ayak içindir. Ayak numarası büyükse bilek kısmında yer alan haroşa diş sayı artırılmalıdır. Patiğin yapımında beyaz ve açık mavi olmak üzere iki renk Kartopu Flora patik ipleri kullanılmıştır. 2,5 numara şiş ile örülmüştür. Ön tarafında bulunan tırabzanlı çiçek motifi de 2 numara tığ ile yapılmıştır.

Şişle Nohut Örgü Modelli Bayan Patik Anlatımı

Bu güzelim çeyizlik bayan patiğin yapımına ön taraftan 5 ilmekle başlanmıştır. Uçları üçgen şekilde dikdörtgen bir örgü parçası elde edilene kadar örülmüştür. 5 ilmekten sonra artırma yapılarak 27 ilmek olana kadar açık mavi iple devam edilmiştir. Sonrasında artırma yapmadan kenarda görülen beyaz ve açık mavi renkli çizgi geçişleri yapılmıştır.

İki Şişle Nohut Örgü Modeli Patik
İki Şişle Nohut Örgü Modeli Patik

Sonra patiğin yan tarafında yer alacak olan nohut örgü modeli yapımına geçilmiştir. Artırma yapılarak ulaşılan 27 ilmekten 6 tanesi bilek kısmında çalışılacak olan haroşa için ayrılmıştır. 13 ilmek nohut modeli için ve 8 ilmek de alt taraftaki düz-ters tabanı örmek için ayrılmıştır. Nohutlu modelli kısım da 44 haroşa dişi olana kadar örülmüştür.

Patik önden ve tabandan dikilerek tamamlandıktan sonra bilek kısmının kenar oyası yapılmıştır. Son olarak tığla patiğin ön tarafını süsleyecek olan çiçek yapılarak nohut örgü modelli bayan patiği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/WJ6JbZNDgSc (ÖRGÜ AŞKI)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı