İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli

İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli
İki Şişle Kuzucuk Örgü Patik Modeli

Örmesi zevkli, görünümü çok şık ve şirin bir patik örmeye ne dersiniz? Evet diyorsanız o zaman bu farklı kuzucuk patik modeli yapımına birlikte göz atalım.

Yanları, önü ve tabanı tek bir parça halinde örülüp sadece topuk kısmında dikişi olan bir patik yapımından bahsedeceğiz. Buna benzer bir kuzu patik örneğini daha önceden paylaşmıştık. Ancak o bir kuzu kafası şeklindeydi. Anlatımını sunacağımız bu patik modeli ise kuzu figür süslemeli olarak örülmüş.

Patik sarı ve siyah yün ipliklerle örülürken, patiğin önünde yer alacak olan kuzu figürlerinde ise beyaz ve siyah renkleri kullanılmış. Kalınca bir ip tercihi yapılmış ve 5 numara şiş tercihi yapılmış. Örnek anlatımı 38-39 numara ayak için yapılmış.

Kuzucuk Örgü Patik Modeli
Kuzucuk Örgü Patik Modeli

Kuzucuk Örgü Patik Modeli Nasıl Örülür?

Patiğin yapımına bilek kısmından başlanmış ve bunun için de 40 tane ilmek atılmış. Ardından da 1 ters-1 düz şeklinde 10 sıra lastik örülmüş.

Lastikten sonra sağdan ve soldan 12 ilmek ayrılmış ve ortada kalan 16 ilmekle ön kısmın yapımına başlanmış. Bu 16 ilmek tam 18 sıra olacak şekilde haroşa örülmüş. Burun kısmını biraz küçültmek için de sağdan soldan ilmek eksiltilmiş ve 12 ilmek kalana kadar örmeye devam edilmiş.

Kuzucuk Örgü Patik Modeli Yapımı
Kuzucuk Örgü Patik Modeli Yapımı

Sonrasında sol taraftan ayrılan 12 ilmeğe kadar ilmek çıkartılarak ilerlenmiş. Bu 12 ilmek de şişe alınmış ve patiğin yanı için 4 sıra haroşa örülmüş.

Sonra siyah iple tabanın örülmesine geçilmiş. Taban için burun ucundaki 12 ilmekten başlanmış ve haroşa şeklinde örülmüş. Sağ ve soldan toplanarak ilerlenmiş ve arka kısımdan dikilmiş.

Son olarak iğne ve iplikler ile kuzu figürleri her iki patiğin ön yüzüne işlenerek bot patik modeli tamamlanmış.

Kaynak: https://youtu.be/djxCzqBtsRU (Figen Ararat)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı