İki Şişle Kolay Burgulu Boncuklu Patik Yapımı

İki Şişle Kolay Burgulu Boncuklu Patik Modeli
İki Şişle Kolay Burgulu Boncuklu Patik Modeli

Dikdörtgen bir örgü parçasının örülüp dikilmesi ile elde edilen kolay burgulu boncuklu patik modeli yapılışını paylaşacağız. Daha önceden “L” ve “U şeklinde örgü parçalarından dikilerek yapılan bayan patik modelleri paylaşmıştık. Şimdi de bir dikdörtgen parçanın katlanıp dikilmesi ile yapılan bir bayan patik örneğinin anlatımını sunacağız.

Bu tarz patik modelleri ile pratik bir şekilde bayan patikleri örülebilmektedir. Bu pratik bir patik modelidir. Tek renk patik ipi kullanılarak yan taraflarında saç örgü modeli ile inci boncuklarla birlikte açık bir şekilde örülmüştür. Arkadan ve önden dikilerek de patik şekli elde edilmiştir.

Kolay burgulu incili bayan patiği Tunç Dolly marka patik ipi ile 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Burguları yapabilmek için ekstra üçüncü bir şişe ve 2 numaralı tığa ihtiyaç duyulmuştur.

İki Şişle İnci Boncuklu Burgulu Bayan Patiği Anlatımı

Patiğe arka taraftan 46 ilmekle başlanmıştır. Yan taraflara burgu, orta kısımlara haroşa yapılarak patik istenilen boyuta gelene kadar örülmüştür. Sonra burun kısmında kesmelere başlanmıştır.

İki Şişle Kolay Burgulu Boncuklu Patik Örneği
İki Şişle Kolay Burgulu Boncuklu Patik Örneği

Orta kısmı 38 haroşa sırası olana kadar örülmüştür. Örülürken de yan tarafta burgulara (saç örgüsü) devam edilmiştir. Sonrasında ilmekler eksiltilerek burun kısmı yapılmıştır.

Patik yapıldıktan sonra inci boncuklar burgular arasına dikilmiştir. Son aşamada burguların üzerine tırabzanlardan bir sıra gidilerek bilek kısmı oluşturulmuş ve patik tamamlanmıştır.

Bu şiş işi bayan patik örneği 37 ayak için 46 ilmekle başlanarak örülmüştür. Eğer daha büyük ya da daha küçük ayaklar için örmek istiyorsanız ilmekleri çift olarak artırıp azaltmalısınız.

Kaynak: https://youtu.be/zShKNFFDAi0 (ÖRGÜ AŞKI)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı