Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır?

İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır?

2350
0
PAYLAŞ
iki şisle el örgüsü çorap
iki şisle el örgüsü çorap

El örgüsü hepimiz için değerli ve gerçekten özel uygulamalardır. Bu neden ile bu ürünlere verilen değer, her zaman için çok farklıdır. Elbette biraz bilmek ile çok detaylı bilmek arasında ciddi farklar vardır. O neden ile bizler de sizler için az bilseniz de kolayca yapabileceğiniz özel örgü projelerini derlemeye özen gösteriyoruz. Bu şekilde sizler de harika ürünleri kendiniz yapabilir, başarılı bir şekilde bitirip kullanabilirsiniz. Bu projemizde de sizinle kolay iki şişle çorap yapımına bakacağız. Gerçekten kolay ve uygun bir proje olacak bu örgü işinden sizler de büyük keyif alacak, kendiniz ve sevdikleriniz için harika renklerde el örgüsü çoraplar örebileceksiniz. Burada verilen uygulama 12 yaş bir çocuk için uygudur. Siz ilmek ve örgü boyutunu büyültüp, küçülterek doğru şekilde işlem yapabilirsiniz.

Gerekli olan malzemelerimiz şiş ve ip. Dilediğiniz renklerde ipi seçebilir, kış ayları için sıcak örgü çorap yapabilirsiniz. Aşağıda ki şema sizin işinizi ciddi anlamda kolaylaştıracak. Bu şekilde uzun olarak örüp sonrasında işlemi dikerek sonlandıracaksınız.

iki şisle çorap örme

Yukarıda ki şemada iki şişle çorap yapımını detaylandırmışlar. Şimdi soldan itibaren size şemayı açıklayalım. Sol bitiş kısmı ve ön bilek bölümü. Pembe alan ayağımızın üst kısmı yani ayak tarağı ön yüzü. Sarı kısım parmaklarımız yani çorabın burnunu oluşturuyor. İkinci yani ortada ki pembe bölüm ise ayak altı, sonraki sarı ise topuk alanı. Sağda sonda ki sarı alan ise başlangıç noktası.

24 ilmek ile başlamanız 12 yaş yani 32-35 numara bir ayak için yeterlidir. Buna göre sizler de kendinize bu sayıyı uyarlayabilirsiniz. Burun kesmelerinde 8-10 ilmek, topuk için 10-12 ilmek kalana kadar kesebilirsiniz. Sonrasında yine 24 ilmek arttırıp yenişliği vereceksini.

Bu kolay ve yapımı oldukça pratik iki şişle çorap modelimizi farklı şekillerde, ipler ve renkler ile yapabilirsiniz.

Şimdi sırası ile dikiş aşamalarına geçelim.

el örgüsü çorap resimli anlatım

Resimde de görüldüğü gibi okları birleştirin.

el örgüsü çorap

Bu şekilde bir görüntü olacak. Aynı şekilde topuk kısmını da dikelim.

iki şisle örgü çorap resimli anlatım

iki şisle el örgüsü çorap yapımı

Karşılıklı olarak iki tarafı da birleştirelim.

iki şisle örgü çorap

iki şisle el örgüsü çorap

Ve işte inanılmaz şık ve özel çorabımız hazır. Çocuklarımız ve kendimiz için yapacağımız bu inanılmaz modelleri rengarenk yapabilir, tüm kış ayaklarınızı sıcak tutabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here