İki Şişle Dikişsiz Kolay Yarım Bot Modeli Yapımı

İki Şişle Dikişsiz Kolay Yarım Bot Modeli
İki Şişle Dikişsiz Kolay Yarım Bot Modeli

İpeksi Dokunuşlar instagram sayfasının yeni bir tasarımı olan ve şişle örülen dikişsiz yarım bot modeli yapımından bahsedeceğiz. Öncelikle bu ev botunun ne kadar sade bir model olsa da oldukça şık ve güzel göründüğünü belirtmek isteriz.

45 ilmek ile yukarıdan başlanmış ve 37-38 numara ayaklar için 3,5 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Yukarıdan başlanıp örmeye artırarak devam edilerek tabana geçilmiş ve topuk arkasında da bitirilmiştir. 1+1 lastik (1 ters-1düz) ile kolay bir şekilde tamamlanmıştır.

Eğer daha büyük ya da daha küçük ayaklar için örmek istiyorsanız başlangıç ilmeklerinden 4’er artırıp 4’er eksiltmelisiniz.

İki Şişle Dikişsiz Kolay Yarım Bot Örneği
İki Şişle Dikişsiz Kolay Yarım Bot Örneği

Şişle Dikişsiz Yarım Bot Modeli Anlatımı

Şişe 45 ilmek atılır ve ortadan 3 ilmek ayrılarak bu 3 ilmek ters, diğer kalan ilmekler 1 ters-1 düz olarak örülür. 85 ilmek elde edilene kadar artırma yapılarak bu şekilde örmeye devam edilir.

85 ilmekten sonra da tabanının yapımına geçilir. Bunun için 85 ilmeğin ortasından 11 ilmek ayrılarak işaretlenir. Kalan ilmekler yine 1 ters-1 düz şeklinde, ayrılan ilmekler ise haroşa şeklinde örülerek dikişsiz yarım botun tabanı örülür. Yanlarda ilmek kalmayana kadar devam edilir ve sonra botun arkasının yapımına geçilir.

Arkası da lastik ile örülerek dikişsiz bir şekilde yarım bot örneği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/JpmObRnybHY (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı