İki Şişle Degrade Hırka Yapımı

İki Şişle Degrade Hırka Modeli
İki Şişle Degrade Hırka Modeli

Son günlerin gözdesi olan degrade hırka yapımı ile ilgili yeni bir videolu anlatımdan bahsedeceğiz. Hırka bir bebek hırkası olarak tasarlanmıştır ve anlatımı ona göre yapılmıştır. Kapüşonlu bebek hırkası modelidir. Renk geçişleri ile örülmesi nedeni ile de degrade hırka ismi verilmiştir. 6 aylık bebekler için uygun olup, 1 yaşa kadar bebekler için de kullanılabilir bir hırka modelidir.

Daha önce yapılışını paylaştığımız kapüşonlu degrade örgü modeli hırka gibi bir yapılışa sahiptir. Ağırlıklı olarak haroşa örgü tekniği ile örülmektedir. İki degrade hırka modeli de birbirine çok benzemektedir. Sadece kol kesimlerindeki iki ajur sırası bir fark yaratmaktadır. Bir de hırka ip çift kat kullanılarak örülmüştür. İp olarak 3 farklı renkte Alize Happy Baby bebe ipleri kullanılmıştır. Ayrıca 4,5 numara misinalı şiş tercihi yapılmıştır.

İki Şişle Degrade Hırka Örneği
İki Şişle Degrade Hırka Örneği

Kapüşonlu Degrade Bebek Hırkası Anlatımı

Şişe 81 ilmekle atılarak kapüşon kısmından başlanmıştır. 81 ilmekle 30 sıra haroşa örüldükten sonra ön, arka ve kollar için ayrımlar yapılmıştır. 81 ilmek, arka ve önler için 17’şer, ajur araları için 3’er ve kol kısımları için de 9’ar ilmek şeklinde ayrılmıştır.

Degrade Hırka Şablonu
Degrade Hırka Şablonu

Kapüşon tek renkle örülmüş ardından iki ajur sırası gizli ajur tekniği kullanılarak örülmüştür. Sonra 16 sıra ajurlu artırma yapılmıştır. Ajurlu artırmalardan sonra renk geçişlerine de başlanmış olunup ardından da kol ayrımlarına geçilmiştir. Kol ayrımlarından sonra ön ve arka kısımlar renk geçişleri ile birlikte ilikleri açılarak örülerek tamamlanmıştır.

Devamında kollar gövdedeki renk geçişlerine uyacak şekilde haroşa olarak örülmüştür. Son olarak kapüşona dikiş işlemi yapılarak degrade hırka modeli anlatımı bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/9KtjJJuKqOQ (hobievimm elif afacan)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı