İki Şişle Bulut Yelek Modeli Yapımı

İki Şişle Bulut Yelek Modeli
İki Şişle Bulut Yelek Modeli

Hem kız hem de erkek bebekler için örebileceğiniz bulut motifli yelek modeli anlatımı ile örgü paylaşımlarına devam ediyoruz. Yandan düğmeli olarak tasarlanan, beyaz bulut kısmı sonradan örülüp dikilen, kol evlerinde ajurlu sıralar bulunan bu harika bebek yeleği çok hoşunuza gidecek.

3 ay ve 1 yaş arası bebekler için uygundur. Ayrıca yeni doğan bebekler için de yapılabilir. Orta kalınlıkta bebe yünü ile 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Bebek yeleğinin ana rengi mavi olmakla birlikte bulut çalışması için ekstradan beyaz ile siyah renklere de ihtiyaç duyulmuştur.

Yine yandan düğmeli bebek yeleği modeli yapılışına da sitemizden bakmanızı öneririz.

Şişle Örülen Bulut Yelek Modeli Anlatımı

Şişe 79 ilmek atılarak bulut yelek örneği yapımına yaka kısmından başlanmıştır. Önden ve arkadan düz 4 sıra haroşa örülmüştür. Ondan sonra kollar, ön parçalar ve arkası için ayrımlar yapılarak ayrım yerlerindeki ajurlu sıralarla birlikte bebek yeleğinin robası tamamlanmıştır.

İki Şişle Bulut Yelek Örneği
İki Şişle Bulut Yelek Örneği

Yine aynı şekilde kol uçları, ön parçaların kenarları, etek uçları haroşa olarak çalışılmıştır. Ön parçanın haroşa kenar bandına ilik yerleri açılmıştır. Geri kalan gövde kısmı ise önden ve arkadan da düz örülerek tamamlanmıştır.

Yelek genel hatları ile örüldükten sonra ön yüzdeki bulut deseni çalışılmıştır. Bulut için beyaz iple bir örgü parçası örülüp yeleğin ön yüzüne dikilmiştir. Bulutun altındaki yağmur damlaları ile bulut üzerindeki desen ise siyah iple nakış yapar gibi çalışılarak bulut yelek modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/5gvq7KTWkr4 (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı