İki Şiş İle Örgü Patik Yapımı

örgü patik yapımı
örgü patik yapımı

Hamarat bayanlarımız için harika örgü modellerini paylaştığımız sitemizde bu sefer çok kolay patik yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle iki şişle yapıldığı için hemen sizler de bu patiğe başlayabilir ve etkin şekilde hızlı olarak örebilirsiniz.

Örgü patik kış aylarının vazgeçilmez ayak ısıtıcılarıdır. Eskisi gibi motifli modelleri yapamasanız da artık sorun değil. Aşağıda sizlere resimli patik yapımı konusunda gerekli açıklamaları sunuyoruz. Bu şekilde biraz elinizden örgü örmek geliyorsa, sizler de bu özel modeli kısa sürede yaparak hemen giyebilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler ise evdeki malzemeler ile sağlanabilir. 50 gram kadar yün karışımlı ve orta kalınlıkta ip ile uygun numaralarda bir çift şiş.

örgü patik yapımı

Farklı ve evinizde bulunan diğer artık ipler ile üzerine nakış yaparak bu modeli çok daha etkin bir hale getirebilirsiniz. Bu tamamen zevkinize kammış. Hazırsanız hemen örgü patik resimli anlatımlar ile işleme başlayabilirsiniz.

Öncelikle 35 ilmek ile başlayacaksınız. 10 ilmek bir tarafta, 10 ilmek diğer uçta olacak şekilde orta da 15 ilmek kalacak şekilde ayıracağız. Bu ilmeklerin aralarına 1 ter örgü yaparak resimleri deki gibi devam edeceksiniz.

şiş ile örgü patik

Resimli anlatımlarda da görüldüğü gibi, 40 sıra ya da ayak boyunuzu ölçerek örmeye devam ediniz. Örgü patik ayak boyunuza geldiğinde 2 santim genişliğinde bir lastik örerek işlemi sonlandırınız. Bu şekilde devam edeceğiz.

Örgü Patik

Şimdi sıra geldi bu örgü patiklerin dikilme işlemine. Burun kısmı yani lastikli olan bölümden dikmeye başlayın. Örgü patik resimli anlatımlarda görüldüğü şekilde 4-5 santim dikilir. Arka kısmını da aynı şekilde dikerek ekleyiniz. Bu şekilde iki şiş ile örgü patik örmüş ve kısa sürede hemen ekleyerek, tüm kış sıcacık bir şekilde kullanmış olursunuz.

Örgü patik resimli anlatım

Arka kısmını da birleştirelim. Tüm alt bölümü, altı ve topuk kısmını birleştirerek bu şekilde gayet güzel bir patik sahibi olabilirsiniz. Burada işin püf noktası, orta kısmı önce arkadan sırası ile topuğa doğru dikmektir. Resimli anlatımlar bu işlemi hızlı şekilde yamanıza yardımcı olacaktır.

Daha sonra ön yüze isterseniz değişil şekillerde nakışlar yaparak harika bir örgü patik sahibi olabilirsiniz.

iki şiş ile örgü patik
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı