Ana Sayfa Örgü Videoları İki Şiş ile Kolay Çorap Yapımı

İki Şiş ile Kolay Çorap Yapımı

İki Şiş ile Kolay Çorap Modeli
İki Şiş ile Kolay Çorap Modeli

Eskilerden günümüze gelen ve herkesin yapımını merak ettiği çarık şeklinde kolay örgü çorap yapımı sunacağız. Sadece lastik örgü ile örülen dikdörtgen bir örgü parçasının katlanıp birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir çorap modeli aktaracağız. Sizler de bu anlatıma bakarak bu soğuk kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutacak tarz bir el örgüsü çorap örmüş olacaksınız.

Evet, nasıl yapıldığına gelecek olursak çok kolay bir iki şişle çorap modeli sizleri bekliyor. İki renkle çalışılan bir model. İp olarak patik ipi kullanılmış ve 3 numara şiş ile örülmüş.

İki Şiş ile Kolay Çorap Örneği
İki Şiş ile Kolay Çorap Örneği

İki Şişle El Örgüsü Çarık Çorap Modeli Anlatımı

İp ikiye katlanarak örgüye başlanıyor. Şişe 100 ilmek atarak çarık çorap yapımına başlanıyor. Ardından da 10 sıra krem, 42 sıra yeşil ve yine 10 sıra krem rengi ile 1+1 lastik örgü örüldükten sonra düz bir dikdörtgen örgü parçası elde ediliyor.

Elde edilen parçanın bir ucu dikiliyor. Krem renkle örülen kenarlarına zincirle yuva yapılıyor ve bu yuvalardan bağcık geçirilerek tamamlanıyor. Hadi sizler de bu şık el örgüsü çorap modelini örmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu da izleyerek hemen işe koyulun.

Kaynak: https://youtu.be/3o4IVi4l3pU (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here