Ana Sayfa Örgü Videoları İki Şiş ile Cepken Yelek Modeli Yapımı

İki Şiş ile Cepken Yelek Modeli Yapımı

Cepken Yelek Modeli
Cepken Yelek Modeli

Sizlere çok güzel ve çok şirin bebek örgülerini yapılışları ile birlikte paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi de bir başka model olan cepken yelek modeli ve yapımından bahsedeceğiz. Siz de anlatımından yararlanıp örerek hem yapım kolaylığı hem de model tasarımı açısından harika bir örgü bebek yeleği sahibi olacaksınız.

Anlatımı ortalama 1 yaş büyüklüğünde bebekler için düşünülerek yapılan bu el örgüsü bebek yelek modeli gerçekten göze çok şık gelen bir tasarıma sahiptir. 2 yumak Alize Superlana Klasik marka ip ile 3,5 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Gri ve lacivert olmak üzere iki ayrı renk ile çalışılmıştır. Ayrıca ikisi aksesuar olmak kaydıyla toplamda 5 düğme kullanılmıştır.

Cepken Yelek Örneği
Cepken Yelek Örneği

Şişle Cepken Bebek Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Yeleğin yapımına etek uç kısımlarından şişe 3 ilmek atılarak haroşa örgü ile başlanmıştır. Her iki taraftan artırmalar yapılarak 35 ilmeğe kadar örgü büyütülüp üçgen bir şekil elde edilmiştir. Yeleğin etek kısımlarından sonra ilik, kol altı kesme ve yaka çalışmaları her iki ön bedende yapılmıştır. Ön parçaların geri kalan kısmı ise düz örgü ile örülmüştür.

Ardından arka beden 59 ilmek atılarak örmeye başlanmıştır. Arka beden için 3 diş haroşa ile örgüye başlandıktan sonra kol altına kadar tamamıyla düz örgülerle devam edilmiştir. Sonra birebir öndeki kol altı çalışması yapılmış ve yaka kısmı örülmüştür. Devamında ön ve arka beden örgü parçaları birleştirilerek cepken yelek modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/WhCDvr1ZKX8 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here