İki Şiş ile Boncuklu Patik Modeli Yapımı

İki Şiş ile Boncuklu Patik Örneği
İki Şiş ile Boncuklu Patik Örneği

Kolay bayan patik modelleri arayanlar için yapımı basit olduğu kadar oldukça da zarif olan iki şişle boncuklu patik modeli ve yapılışını paylaşalım. Özellikle zamanı olmayan ya da örgüye yeni başlayan hanımlar için de güzel bir modeldir. Tek renkle düz bir örgü parçasının dikilerek inci boncuklarla süslenmesi ile meydana gelmiştir.

İki şişle bir kerede örülüp bitirilen boncuklu patik örneği V şeklindeki bir örgü parçasının örülmesinden ibarettir. Topuktan birleştirilmesi sonucunda ön kısmında inci boncuk süslemesi yapılmıştır. 35-36 numaralı ayak için uygundur ve 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Diğer ayak numaraları için de orta kısımda bulunan 8 adet artma yerinden artırma yapılabilir.

Şişle Boncuklu Kolay Bayan Patiği Nasıl Örülür?

Bu zarif ve bir o kadar da kolay bayan patiği yapımına 61 ilmek atılarak başlanmıştır.

Model kısmına geçene kadar 3 sıra önde ve arkada ters örerek haroşa örgü örülmüştür. Bu kısım aynı zamanda boncuklu bayan patiği örneğinin bileklik kısmıdır.

İki Şiş ile Boncuklu Patik Modeli
İki Şiş ile Boncuklu Patik Modeli

Ardından model kurulumuna geçilmiştir. Örnek, baştan ve sonran 29 ilmek ters, ortadan 3 ilmekten ters örerek 7 ilmek çıkartılarak oluşturulmuştur. Örneğin ikinci sırasında da toplanan ilmeklerde dahil olmak üzere tüm ilmekler ters örülmüştür. Ardından örnekler arasındaki düz modelin çalışması yapılmıştır. Bunun için de ilmekler düz yüzde düz, ters yüzde ters örülmüşlerdir.

Tığla burun ucu için ekstra bir çalışma yapılmış ve model kurulumu bitirildikten sonra tekrar haroşa ile örgü parçası tamamlanmıştır. Parça ikiye katlanmış ve patiğin arka kısmı iğne iplik yardımı ile dikilmiştir. Son olarak patiğin ön yüzüne denk gelmiş olan örgü modellerinin üzerine inci boncuklar dikilerek patiğin süslemesi gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/KzhL9IMBj_g (Gülümseten Marifetler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı