İki Renkli Yıldız Lif, Battaniye ve Atkı Modeli Yapılışı

İki Renkli Yıldız Lif, Battaniye ve Atkı Modeli
İki Renkli Yıldız Lif, Battaniye ve Atkı Modeli

Liflerde oldukça sık kullanılan bir tekniğin iki renkle nasıl örüldüğünü anlatan yeni bir videolu anlatımla birlikteyiz. Adına yıldız lif tekniği denilen bu teknikle hali hazırda çok güzel lifler örülebildiği gibi, bebek battaniyeleri, atkılar ve bereler de örülebilir.

Bu çalışmada da işte bu teknikle sadece lif değil de haricinde başka örgülerin de yapılabileceği gösterilmiştir. Yıldız şeklindeki fıstıklar kare şeklinde çalışılmıştır ve her bir fıstık 4 dolumluktur. Kare ya da dikdörtgen şeklinde örüldüğü için de kare lifler için uygun olacağı gibi atkı ile bebek battaniyeleri için de ideal bir yapısı bulunmaktadır.

İki Renkli Yıldız Lif, Battaniye ve Atkı Örneği
İki Renkli Yıldız Lif, Battaniye ve Atkı Örneği

Yıldız tekniği bilindiği üzere birbirini devam eden boşluklara yapılan 3 adet fıstığın birlikte kapatılmasından oluşmaktadır. İki renkle ip koparmadan örüldüğünde ise resimdeki model ile karşılaşılmaktadır.

Sizler de bu yıldız lif tekniğinin iki renkle çalışmasını öğrenmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız videosundan yararlanabilirsiniz. İstediğiniz en ve boyda örerek ister lif, isterseniz battaniye, isterseniz de atkı olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ASIEj6CPYAE (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı