İki Renkli Yeni Örgü Modeli ve Yapılışı

İki Renkli Yeni Örgü Modeli
İki Renkli Yeni Örgü Modeli

Bebek örgülerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz iki renkli örgü modeli yapılışı hakkında bilgiler sunalım. Bu yeni örgü örneği yapımı oldukça kolay ve yapacağınız örgülerde çok güzel duracak bir model. Bu örnek bebek yelekleri, bebek kazakları, bebek hırkalarında güzel duracağı gibi atkı ve bereler için bile kullanılabilir.

Bu yeni iki renkli örgü örneği 6 sırada tamamlanmıştır. Model üzerindeki desenler iki renkli tavşan kulağı örgü modeli içerisindeki desenlere çok benzemektedir. Yapılış itibari ile hem düz yüzde hem de arka yüzde örülerek ilerleyen bir modeldir. Düz örgü, ters örgü, alttan ilmek alma, ilmeği örmeden şişe geçirme gibi örgü tekniklerini içinde barındırmaktadır.

İki Renkli Yeni Örgü Örneği
İki Renkli Yeni Örgü Örneği

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Örülür?

İki sıra kırmızı iple örülür. Üçüncü sıra diğer renkle örülmeye başlanır. İlk ilmek düz örülür. Bir ilmek atlanır ve ikinci ilmeğin iki altındaki boşluğa girilerek buradan bir ilmek çıkartılır. Çıkartılan ilmek soldaki şişin üzerine 3 ilmek geçecek şekilde alınır. Bu atlanan 3 kırmızı ilmek örmeden sağdaki şişe geçirilir. Arkadan şişe alınan lacivert ip hafifçe çekilir. Sıradaki ilmek düz olarak örülür. Ardından aynı işlemler sıra sonuna kadar bu şekilde tekrarlanarak üçüncü sıra tamamlanır.

Dördüncü sıra arka yüzde ilk ilmek olan lacivert ilmek ters örülür. 3 kırmızı ilmekten ilki ters olarak örülür. İkinci örmeden sağdaki şişe geçilir. Üçüncü ise ilki gibi ters örülür.

Beşinci sıra düz yüzde lacivert ip ile tüm ilmekler düz olarak örülür. Altıncı sıra arka yüzde yine bütün ilmekler bu sefer ters örülür.

Kaynak: https://youtu.be/_oid6sBQGnU (canselin örgü dünyası)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı