İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Modeli

İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Modeli
İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Modeli

Örgü örerken farklı renkler ile oluşturacağınız modeller, düz bir örgüye bile şıklık katar. Renklerin seçimini iyi ayarlarsanız, model koymanıza bile gerek kalmayabilir. Bu paylaşımımızda sizlere renkli örgü modeli hakkında daha fazla detay vereceğiz. Bu şekilde sizler de iki renkli modelleri uygulayabileceksiniz.

İki Renkli Örgü Modeli İle Harika Yelek Ve Hırkalar Örün

Modeli haraşo üzerine kuracağız. İkinci renge geçiyoruz.

Baştaki ilmeği örmeden alın. İkinciyi örün. 1 tane örmeden alın. 3 tane yeni renk ile devam edin. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edin.

İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Örgü Modeli
İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Örgü Modeli

İkinci sırada, yeni renk ile ördüklerinizi örüp, ipi öne alıp, örmeden eski ilmeği takın. Yani bu ilmek aynı eski renkten devam edecek.

Bu şekilde iki renkli model yapımı devam edecek.

İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Örneği
İki Renkli Yelek, Hırka Ve Süveter Örneği

Bu sırada alttan gelen eski ip 3 ilmeğin ortasında kalırken, yeni ip örülmeden devam edecek. İşlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Balık kılçığı gibi duracak olan bu modeli dilerseniz tüm modele uygulayabilir, dilerseniz sadece bir kısımda tutabilirsiniz.

İki Renkli Örgü Modeli Videosu

Paylaşacağımız videoda modelin detaylarını çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Özellikle renkli model anlatımı videosu izlerken, hangi ilmeklerin ne şekilde örüleceği, ipin ne şekilde arkadan geçirileceğini net anlayabilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz kadar modeli uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/HEbetkZCwFY (Nezihe Gözütok)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı