İki Renkli Yalancı Pirinç Örgü Modeli

İki Renkli Yalancı Pirinç Örgü Modeli
İki Renkli Yalancı Pirinç Örgü Modeli

Yeni örgü modelleri yapılışlarına devam ediyoruz. Bu kez de sizlere iki farklı tonda renk kullanarak yapılan yalancı pirinç örneğinin yapılışından bahsetmek istiyorum. Örgü kazak, hırka, atkı, yelek ve berelerde güzel duracağını düşünüyorum. Daha farklı pirinç örnekleri arıyorsanız da sitemde farklı pirinç örgü örnekleri bulabilirsiniz. Ayrıca temel pirinç örgü modeli örüm tekniklerine de sitemde rastlayabilirsiniz.

İki Renkli Yalancı Pirinç Modeli Nasıl Örülür?

Örgü örneği, ikinin katları +1 ilmek şeklinde kurulmaktadır. Videodaki örnekte başlangıç olarak 21 ilmek atılmış olduğunu görüyoruz. Siz öreceğiniz işe göre bu ilmek sayısını 2 +1’e uyarak artırmalısınız. Bu modelde her 2 sırada bir renk değişmekte ve her değiştiğinde de kaydırma yapılmaktadır.

Örneğe arka yüzden başlanır ve bu taraftaki tüm ilmekler ters örülmelidir. Ön yüze geçildiğinde ise sıra sonuna kadar düz örülerek tamamlanmalıdır. İki sıra düz ördükten sonra ikinci renk ipe geçilir.

Diğer renk ip (kahverengi) ile bir ilmek düz, bir ilmek de bir altındakinden batarak düz örülmek suretiyle sıra sonuna kadar tekrarlanmalıdır. Bir sonraki sıraya dönüldüğünde bütün ilmekler aynı renk ip ile düz örülmelidir.

Bir sonraki sırada tekrar ilk renk (sarı) ipe dönülmelidir. İlk 2 ilmek düz örülmelidir. Üçüncü ilmekten itibaren bir ilmek alttan batarak düz, bir ilmek normal düz örülerek ilerlenmelidir. Burada baştan 2 örerek başlandığında bir kaydırma işlemi yapılmış olmakta ve renklerin yeri değiştirilmektedir. Arka sıraya geçildiğinde de tüm ilmekler düz örülmelidir.

Yalancı pirinç örgü modeli artık tamamlanmıştır. Bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar sıraları yukarıda anlatıldığı gibi tekrarlamalısınız.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı