Ana Sayfa Hobi İki Renkli Tülbent Oyası

İki Renkli Tülbent Oyası

iki renkli tülbent oyası
iki renkli tülbent oyası

Farklı çeşitlerde karşımıza çıkan oyalar, en hoş şekilde sanırız yazma ve tülbentlerde görülüyor. Özellikle iki renkli tülbent oyası modelleri çok şık duran özel el emeklerimizden. Oya yapmayı seven ve oya yapmak isteyenler için bu projemizde de özel ve yapımı çok kolay bir modelden bahsetmek istedik. Bu farklı renkler ve değişik tülbentler ile yapılabilirken, harika kullanım alanları da olabilir. Boynunuza fular ya da arkadaşlarınıza özel bir hediye olarak bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Bu harika model, değişik alanlarda kurtarıcınız olacak. Peçete kenarı, masa örtüsü kenarı gibi farklı şekillerde kullanıma uygundur. Şimdi iki renkli tülbent oyası için gerekli malzemeleri hemen söyleyelim. 50 numaralı iki renk dantel ipi ve 21 numara dantel tığı bu işlem için yeterli olacaktır. İşleme başlamadan önce kenarını kıvırmanız gerekiyor. Sonrasında işlemi tülbent üzerinde yapabilirsiniz.

İşlem aşamalarına gelince; kıvırma işlemi esnasında 2 zincir çekip batın ve 3 zincir çekin pimpirik yapın. Tekrar 2 zincir çekerek bu şekilde 4 kenarını da kıvırın. İkinci sıra; pimpiriklerin üzerine gelecek şeklide örümcek yapın. Bir pimpirik ara ile batıp tırabzan yapın. Sonra üzerine 5 zincir çekin ve tırabzanın üzerine pimpirik yapın. Sonrasında sık iğne ile tırabzanın içini doldurun. İkinci sırayı bu şekilde bitirin. Üçüncü sıra; farklı bir renk ile olabilir. Pimpiriğin üzerine örümcek yapın, yandaki pimpiriğe batın. 3 zincir çekin ve aynı yere batın. 8 zincir çekin ve geri dönün. Tekrar çektiğiniz 3 zincirin içine batın. Bir halka oluşturun. Tekrar geri dönün ve 5 zincir çekerek halkanın içine batın. Bu şekilde halkanın içini 6 pimpirik ile doldurunuz. iki renkli tülbent oyası yapım işlemine örümcek yapıp, yandaki pimpiriğin içine batıp devam edin. Bu sıra son sıranız olacak. Dört kenarı da bitirdiğinizde tülbendin oyasını yapmış olacaksınız.

iki renkli tülbent oyası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here