İki Renkli Tığ İşi Çeyizlik Bayan Patiği

İki Renkli Tığ İşi Çeyizlik Bayan Patiği Örneği
İki Renkli Tığ İşi Çeyizlik Bayan Patiği Örneği

Bir saatte bitirebileceğiniz çok güzel, çok kolay çeyizlik bayan patik modeli yapımından bahsedeceğiz. Bu yeni bir örgü patik modeli olup hemen siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istedik. İki renkle örülen hemen hemen tamamı modelli çok şık bir tığ işi yeni bayan patik örneği sizleri bekliyor.

Örnek anlatımında yeşil ile krem renginde patik ipleri tercih edilmiştir. Model 37-38 ayak numaraları için örülmüştür. Diğer ayak numaraları için yalnızca sıra sayılarında artırma ve eksiltme yapılması yeterlidir. Bu yeni tığ işi patik modeli 2/1,75 numara tığ ile örülmüştür.

İki Renk ile Örülen Çeyizlik Bayan Patiği Anlatımı

Modelin yapımına yeşil renkle 5 ya da 6 zincir çekip halka oluşturularak burun ucundan başlanmıştır. Zincir içerisine ikili tırabzanlar ve üzerine de yine ikili tırabzanlar çalışılarak toplamda 3 sıra artırma yapılmıştır. Dördüncü ve son sırada artırma yapımı bırakılarak toplamda 45 ikili tırabzan elde edilmiştir.

İki Renkli Tığ İşi Çeyizlik Bayan Patiği Modeli
İki Renkli Tığ İşi Çeyizlik Bayan Patiği Modeli

Tığ işi çeyizlik bayan patiğinin burun ucu tamamlandıktan sonra motif çalışmasına geçilmiştir. Motifler 3 adet ikili tırabzan gruplarının iki tırabzan aralıkları ile örülmesi sonucunda elde edilmiştir. Her 2 sırada bir beyaz bir yeşil iple dönüşümlü olarak çalışılmıştır.

Patiğin kenar kısımları da aynı delikli tırabzan modeli ile topuk kısmına gelene kadar yapılmıştır. Topuk kısmı sağ ile solda ikili tırabzanlar ve ortada ise sık iğneler ile oluşturularak patiğin bilek kısmına geçilmiştir.

Bilek için de yine tırabzanlardan bir kenar oyası çalışılarak bu şık çeyizlik bayan patiği yapımı bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/YDzOxNP4Cns (Gülümseten Marifetler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı