İki Renkli Tavşan Kulağı Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Tavşan Kulağı Örgü Modeli Yapımı
İki Renkli Tavşan Kulağı Örgü Modeli Yapımı

Bu videolu örgü anlatımında iki renkli tavşan kulağı örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmiş olacaksınız. Gayet basit ve kolay örgü modelidir. Özellikle çocuk ve bebek örgü projelerinde sıklıkla kullanabileceğiniz güzel bir örnek olacaktır.

Yapımı kolay örgü modelleri içerisine dahil edebileceğim bu örgü modelinde orta kalınlıkta bir ip ile 3,5 numara şiş kullanılmıştır. Daha önceden de belirttiğim gibi iki renkle şiş kullanılarak örülen bir desendir. Ancak isterseniz kullanılan renk sayısını artırıp daha renkli de örebilirsiniz. Yalnız iki renkte modelin daha şık ve güzel durduğunu belirtmek isterim.

Tavşan Kulağı Örgü Modeli
Tavşan Kulağı Örgü Modeli

Tavşan kulağı örgü modeli 4 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. İlk sıra haroşa olarak örülmektedir. Ardından beyaz ipe geçilmiştir. Ön yüzde sıra sonuna kadar ip arkada olacak şekilde 3 ilmek düz ör 1 ilmek kaydır şeklinde tekrarlama yapılmıştır. Arka yüze geçildiğinde ise ip önde olacak şekilde bu sefer ön yüzde düz örülen ilmekler ters örülmüştür. Ön yüzde atlanılan ilmekler de ters yüzde de atlanmıştır. Bir sonraki sırada tekrar ön yüze geçilmiş ön yüzde daha önce nasıl örüldü ise aynı şekilde örülmüştür. Tekrar ters yüze geçildiğinde bu sefer ön yüzde düz örülen ilmekler düz, atlanılan ilmekler ise ters olarak örülmüştür.

Diğer renk ipe geçildiğinde bir önceki sırada örülen 3 ilmeğin ortasındaki ilmek örmeden atlanarak düz örülmüştür. Devamında gelen 3 ilmeğin tamamı ise düz örülmüştür. Sıra sonuna kadar bu şekilde tekrarlanmıştır. Bu şekilde tavşan kulağı örgü modeli kaydırılmıştır.

İki Renkten Oluşan Tavşan Kulağı Örgü Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı