İki Renkli Sıralı Tığ Oyası Yapımı

İki Renkli Sıralı Tığ Oyası
İki Renkli Sıralı Tığ Oyası

İki sıradan oluşan ve iki renkle örülen yeni sıralı tığ oyası modeli ile yazma kenarlarınıza güzel bir oya kazandıracaksınız.

Sıralı tığ oyasının ilk sırasında ipimizi tığ batısına sabitliyoruz. Bir zincir ve hemen ardından 1 örümcek çekiyoruz. Örümceği kapatırken biraz geniş kapatıp 4 zincir çekiyoruz ve bu geniş yuvaya kapatıyoruz. Bu 4 zincirleri toplamda 5 kez çekip aynı yuvaya kapatıyoruz. Devamında yine bir örümcek çekip tığ batısından 3 kutucuk atlayıp dördüncüye kapatıyoruz. Bu şekilde ilk motifimizi yapmış oluyoruz. Aynı motiflerden yazma kenarı boyunca örerek diğer sıranın yapımına geçiyoruz.

İki Renkli Sıralı Tığ Oyası Modeli
İki Renkli Sıralı Tığ Oyası Modeli

Yeni sıralı tığ oyası örneğinin ikinci sırasında farklı renkte bir ipe geçiyoruz. İlk sırada ördüğümüz 5 pimpirikli motifler arasında kalan ilk örümceğin iki kanadına ipimizi sabitliyoruz. Sekiz tane sık iğnesi yapıyoruz. Devamında gelen örümceğin iki kanadına da 8 sık iğnesi çalışıyoruz. Ardından 7 zincir çekip oyayı döndürerek yaptığımız ilk dolgunun tepesine kapatıyoruz. Oyanın tekrar ön yüzüne dönerek 7 kez 3 zincir çekip kapatarak bu 7 zinciri dolduruyoruz. Dört zincir çekip devamındaki ilk örümceğin iki kanadına girerek aynı işlem adımlarını yazma kenarı boyunca uyguluyoruz.

Evet, yeni sıralı tığ oyası yapımı bu iki sıradan oluşuyor. Altta paylaştığım videosunu da izleyerek oyayı daha kolay çözebilirsiniz.

İki Renkli Yeni Sıralı Tığ Oyası Yapımını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı