İki Renkli Popcorn Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Popcorn Örgü Örneği
İki Renkli Popcorn Örgü Örneği

Yeni hırka, yelek ve battaniye modeli arıyorsanız bu iki renkli popcorn örgü modeli imdadınıza yetişecek. Kabarcıklı bir model olduğu için adı popcorn ya da bonbon şekeri modeli olarak geçmektedir. Özellikle çocuk örgülerine çok yakışacağını düşündüğümüz bir örgü modelidir. İki renkle iki şiş ile örülen oldukça şık bir örnektir.

Bu yeni şişle örgü modelinin yapımı da oldukça basittir. Düz ve ters örgüyü bilmeniz bile bu modeli örmekte için yeterlidir. Popcorn görünümü ilmek çıkarıp alttan ilmek alarak oluşmaktadır. Bu sayede 3 boyutlu örgü modeli görünümü elde edilmektedir.

Şişle İki Renkli Popcorn Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Popcorn örgü modelinin kurulumu 3 ve katlarından oluşmaktadır. Lastiği örüldükten sonra diğer renkle 1 sıra düz 1 sıra ters örülüp modelin kurulumuna başlanmaktadır.  İki renkli popcorn örgü modeli toplamda 5 sırada örülmektedir.

İki Renkli Popcorn Örgü Modeli
İki Renkli Popcorn Örgü Modeli

İlk önce beyaz renkli iple 4 sıra gidişte düz ve dönüşte arka yüzden ters örülmektedir. Bu 4 sıradan sonra 5. Sırada diğer renge geçilerek 3 ilmek örülmekte ve devamında gelen ilmek sökülmektedir. Sökülen ilmeğin hizasında alttaki ilmekten bir ilmek alınmakta ve tekrar 3 ilmek örülerek aynı işlemler sıra sonun kadar tekrarlanmaktadır.

Videolu anlatımında bu iki renkli popcorn örgü modelinin farklı bir metotla da nasıl örüldüğü de gösterilmektedir. Bunu da aşağıda paylaşacağımız videosundan izleyip öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/LyvnXLEzFpM (NesrinceÖrgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı