Ana Sayfa Örgü Videoları İki Renkli Popcorn Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Popcorn Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Popcorn Örgü Örneği
İki Renkli Popcorn Örgü Örneği

Yeni hırka, yelek ve battaniye modeli arıyorsanız bu iki renkli popcorn örgü modeli imdadınıza yetişecek. Kabarcıklı bir model olduğu için adı popcorn ya da bonbon şekeri modeli olarak geçmektedir. Özellikle çocuk örgülerine çok yakışacağını düşündüğümüz bir örgü modelidir. İki renkle iki şiş ile örülen oldukça şık bir örnektir.

Bu yeni şişle örgü modelinin yapımı da oldukça basittir. Düz ve ters örgüyü bilmeniz bile bu modeli örmekte için yeterlidir. Popcorn görünümü ilmek çıkarıp alttan ilmek alarak oluşmaktadır. Bu sayede 3 boyutlu örgü modeli görünümü elde edilmektedir.

Şişle İki Renkli Popcorn Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Popcorn örgü modelinin kurulumu 3 ve katlarından oluşmaktadır. Lastiği örüldükten sonra diğer renkle 1 sıra düz 1 sıra ters örülüp modelin kurulumuna başlanmaktadır.  İki renkli popcorn örgü modeli toplamda 5 sırada örülmektedir.

İki Renkli Popcorn Örgü Modeli
İki Renkli Popcorn Örgü Modeli

İlk önce beyaz renkli iple 4 sıra gidişte düz ve dönüşte arka yüzden ters örülmektedir. Bu 4 sıradan sonra 5. Sırada diğer renge geçilerek 3 ilmek örülmekte ve devamında gelen ilmek sökülmektedir. Sökülen ilmeğin hizasında alttaki ilmekten bir ilmek alınmakta ve tekrar 3 ilmek örülerek aynı işlemler sıra sonun kadar tekrarlanmaktadır.

Videolu anlatımında bu iki renkli popcorn örgü modelinin farklı bir metotla da nasıl örüldüğü de gösterilmektedir. Bunu da aşağıda paylaşacağımız videosundan izleyip öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/LyvnXLEzFpM (NesrinceÖrgüler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here