İki Renkli Petek Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Petek Örgü Modeli Yapılışı
İki Renkli Petek Örgü Modeli Yapılışı

Yeni örgü modelleri yeni projeler için bizlere alternatifler sunmaktadır. Aynı zamanda bu yeni modelleri öğrenmek kendimizi geliştirmemizi sağlamaktadır. Bu açıdan sizlere yeni çıkan petek örgü modeli anlatımını sunmak istedim. İki renk ile örülen bu modeli eminim birçok örgü projesinde mutlaka değerlendirmek isteyeceksiniz.

İki renkli petek örgü örneği için mavi ve beyaz renkte ip kullanılmıştır. Şişle örülen bir örgü modelidir. 5 ve katları şeklinde kurulmaktadır. Videosu da bulunan petek örneğine geçmeden önce birkaç sıra lastik örülmüştür. Ardından modelin zemininde hangi rengi kullanacaksanız o renkle bir sıra düz örüldükten sonra modelin kurulumuna geçilmiştir.

Petek Örgü Modeli Yapılışı
Petek Örgü Modeli Yapılışı

Petek örgü modeli kurulumu tersten başlanmıştır ve 1 sıra mavi renkli iple düz örülmüştür. İkinci sıra ön yüzde mavi ilmekler beyaz iple ikişer defa 5 kere dolayarak örülmüştür. Her 5 defa da 1 ilmek örmeden alınmaktadır.  Üçüncü sırada arka yüzde beyaz ilmekler beşerli örmeden alınıp uzatılarak diğer şişe geçirilmiş ve içinden 5 tane ilmek çekilmiştir. Örmeden alınan mavi ilmekler bu arka yüzde de örmeden alınmıştır. Dördüncü sırada ön yüzde beyaz ilmekler düz örülmüş, tekli mavi ilmekler ise uzun iki beyaz ilmeklerle beraber örülmüşlerdir.

Genel hatları ile petek örgü modelinin kurulumu bu şekildedir. Beşli beyaz ilmekler sonraki sıralarda kaydırılarak örülerek devam edilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/x7ynRNKxTh8

Anlatımlı İki Renkli Petek Örgü Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı