İki Renkli Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası Yapımı

İki Renkli Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası
İki Renkli Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası

İki tane renk kullanılmış. Biri yazmanın renginde 42 numara, diğeri de farklı renkte 46 numara Altınbaşak oya ipleri tercih edilmiş.

İki renkli kolay çiçek oyası dikişli tek renkli bir yazma üzerine çalışılmış. Tığlaması 2 zincirle yapılmış.

Aralar dikişler görünmesin diye sıkı bir şekilde yapılmış. İki zincir ve ikili tırabzanlardan oluşan kutucuklardan oluşmuş. 5 ara bırakılmış.

22 numara tığ kullanılmış.

Bunun haricinde güzelliği ile büyüleyen çiçekli tığ oyası da kesinlikle hoşunuza gidecektir. Mutlaka ona da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası Yapımı
Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası Yapımı

Üç Yapraklı Sade Ama Gösterişli Yazma Oyası Yapımı

Çiçekler 3 yapraklı olarak düşünülmüş. Çiçekleri tutturmak için de her aradan sonra çubuk şeklinde çiçek sapları çalışılmış. Tepelerine küçük serum halkalar eklenmiş. Saplar için ilk önce 5 zincirle yukarı çıkılmış. Ardından bir serum halka eklenerek aynı zincire sık iğnelerle aşağıya inilmiş.

Ardından diğer renge geçilerek çiçek motifleri bu serum halkalar içine işlenmiş. Yapımına ilk olarak kutucuklardan bir örümcekle başlanmış ve oranda serum halkaya geçilmiş. Serum halka içine de 5 tırabzanlı 3 adet yaprak çalışılmış. Bitiminde de yine bir adet örümcekle aradaki kutucuklara inilmiş.

Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası
Kolay Tığ İşi Çiçek Oyası

Görüldüğü üzere yapımı gerçekten çok kolay bir çiçek motifli yazma oyası olmuş. Siz de kendi tek renkli yazmalarınıza uyumlu renklerle çalışarak güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Yeni tığ oya örneğini daha detaylı öğrenmek için aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/VRcuQtxHrbo (oya.sandigim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı