İki Renkli Kolay Bere Yapımı

İki Renkli Kolay Bere Modeli
İki Renkli Kolay Bere Modeli

Hem şık, hem basit, hem de örmesi zevkli bir iki renkli bere modelidir. Anlatımı çocuk boy için yapılmıştır. Tepesine ponpon konulmamıştır. Ancak isteğe bağlı olarak konulabilir. Hem erkek hem de kız çocuklarına örülebilir. Hatta yetişkinler için de ideal bir modeldir.

Bere tamamı ile bir lastik çalışmasıdır. Alttan lastikle başlar yukarı tepe noktasına kadar da aynı lastikle devam eder.

Yapımında 5mm’lik tığ kullanılmıştır. Kullanılan ip markaları Kartopu Aksoft ve Cozy Wool Sport’dur.

İki Renkli Kolay Bere Örneği
İki Renkli Kolay Bere Örneği

İki Renkli Kolay Bere Modeli Nasıl Örülür?

51 zincirle yapımına başlanmıştır. Bere 2 renkli olduğu için başlangıç zincirleri de iki renkle çalışılmıştır. Bunun nasıl yapıldığı videosunda ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir. Örnek olarak her bir renkle uç uca gelecek şekilde 15’er zincir toplamda 30 zincir çekilerek anlatılmıştır.

İki Renkli Berenin Dikimi
İki Renkli Berenin Dikimi

Lastik çalışması ise bu kurulum zincirleri üzerine yarım tırabzanlardan oluşmuştur. İlk renkle 15 yarım tırabzan çalışılırken, ikinci renkle ilk 10’u yarım tırabzan diğer 5’i ise sık iğne çalışılmıştır. Dönüşte ise yine sık iğne ile başlanmış ve ilk 5 ilmek arka ilmeklerine batılarak sık iğne çalışılmıştır. Sonrasında ise yine arka ilmeklere batılarak yarım tırabzanlar örülmüştür.

İki Renkli Berenin Tepesinin Toplanması
İki Renkli Berenin Tepesinin Toplanması

Yukarıdaki bu döngü ile berenin lastiği ile birlikte gövdesi örülerek yandan dikilmiştir. Sonra tepesinin toplanması işlemine geçilmiştir.

Daha fazla detay istiyorsanız aşağıdaki yapılış videosu sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/rz2OQ8aZxL4 (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı