İki Renkli Bulut (Öpücük) Örgü Modeli Yapımı

Bulut (Öpücük) Örgü Modeli Yapımı
Bulut (Öpücük) Örgü Modeli Yapımı

Bebek örgülerinizde kullanabileceğiniz oldukça şık bir model anlatımı sunacağız. İsmine öpücük örgü modeli ya da bulut örgü modeli denilen bu örnek iki renkle çalışılmıştır.

Örnek 5 ve 5’in katları ve fazladan 3 ilmekten oluşmuştur. Anlatımı ise 20 ve fazladan 3 ilmek toplamda 23 ilmek üzerinden yapılmıştır.

İki Renkli Bulut (Öpücük) Örgü Örneği
İki Renkli Bulut (Öpücük) Örgü Örneği

Bu yeni iki renkli örgü modeli ile güzel bebek hırkaları, bebek yelekleri ve bebek battaniyeleri örebilirsiniz.

İki Şişle İki Renkli Bulut Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Bulut (Öpücük) örgü örneğinin anlatımı öncesinde 1 diş haroşa hazırlık sırası örülmüştür. Sonrasında örneğin kurulum aşamasına geçilmiştir.

Örneğin anlatımına ilk renkle önde düz, arkada ters örgü örerek 4 sıra düz örgü ile başlanmıştır. Bu aşamadan sonra örneğe ikinci renk ilave edilmiştir. Bu sırada başta ve sondaki ilk renkteki 2 ilmek örmeden şişe alınmıştır. Sonraki ilmekler ikinci rengi öne al, 1 örmeden al, 2 ilmeği birlikte ters ör, 1 örmeden al, ikinci rengi arkaya al, 1 örmeden al, ikinci rengi öne al, 1 örmeden al tekrarı ile örülmüştür.

İki Renkli Bulut (Öpücük) Örgü Modeli
İki Renkli Bulut (Öpücük) Örgü Modeli

Örneğin arka yüzünde ise başta ve sondaki 3 ilmek örmeden şişe alınmıştır. Geri kalan ilmekler ikinci rengi arkaya al, 2 düz ör, 1 örmeden al, ikinci rengi öne al, 1 örmeden al, ikinci rengi arkaya al, 1 örmeden al, 2 düz ör tekrarı ile örülmüştür.

Görüldüğü üzere bulut örgü modeli toplamda 6 sıradan oluşmuştur. Bu 6 sıranın tekrarı ile istenilen boyuta ulaşılana kadar örmeye devam edilmelidir.

Kaynak: https://youtu.be/JvP98kqb93M (ÖRGÜHANEM)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı