İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapımı

iki renkli bebek battaniyesi
iki renkli bebek battaniyesi

Selamlar hanımlar; soğuk kış gecelerinde nasıl biz büyükler kendimizi soğuktan koruyorsak, bebeklerimizin de soğuk kış gecelerinde mutlu şekilde uyumasını isteriz. Bu konumuz bebeklerin seveceği türde iki renkten oluşan battaniye yapımı olacaktır.  Bebekler bizden daha hassas yapıda olduklarından, çabucak üşütüp hasta olabilmektedir. Onları soğuk kış gecelerinde ve günlerinde hasta olmaktan kurtarabilecek güzellikteki iki renkli bebek battaniyesini sizin de denemenizi isteriz. Pratik yapıma sahip olan iki renkli bebek battaniyesi, yapılması denemeye değer türde bir çalışma olacaktır. Endişe etmeyeceğiniz kadar basit gelecek bu zor olmayan bebek battaniyesini, yapılış anlatımını inceleyerek siz de deneyiniz.

iki renkten oluşan battaniye yapımı

İki Renkli Bebek Battaniyesi Malzemeleri

Renkli örgü bebek battaniyesi yapımına geçmeden önce dilerseniz bize gerekecek bazı malzemelerden hemen söz edelim. İki renkli bebek battaniyesi örgüsünü yapmak için öncelikle, 6 numaralı tığ gerekmektedir. 3 Tane beyaz yün ve 3 tane de kahverengi olmak üzere bebek yünü iki renkli battaniyeyi yapabilmek için işinizi rahatlıkla görecektir. Bu kolay gelecek örgüden yapılma bebek battaniyesi için malzemelerimiz hazırsa, hemen yapım adımlarına geçelim istiyorum.

İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı

İlk etapta öncelikle tığ yardımıyla 20 kadar zincir çekerek işlemlere başlayalım sevgili bayanlar. Daha sonra ise 2 tane zincir çekerek başlık yapıp örgümüzde ilerleyelim. Sonrasında ise 4 kadar dolgu yapmamız gerekecektir. Bu dolguların arasına da 3 tane zincir çekmeliyiz hanımlar. Bu işlemin ardından tekrar 4 dolgu yaparak örgümüzü sürdürelim.

Daha sonra ise iki tane zincir çekerek tekrardan dolgu yapıp örgüyü ilerletelim. Bu işlemin devamında 3 tane zincir çekerek bir kez daha dolgu yapmamız gerekecektir. Sonrasında bu türde 5 tane balıksırtı yapacağız. Örgüde devam ettiğimizde geri dönüş yaparak 2 tane daha zincir çekmemiz gerekecektir. Bu işlem sonrası iki balıksırtı arasına batarak örgüyü ilerletelim. Bu türde 5 tane kadar tamamlayalım lütfen. Sonrasında beyaz olan ipi alıp, kahverengi iple 4 kadar dolgu yapmamız gerekecektir. 3 zincir çektikten sonra da 4 tane dolgu yaparak, bu şekilde bütün sırayı tamamlayacağız. Beyaz ipe geçip, biraz önce örüp bıraktığımız zincirleri alıp, kahverengi renkteki iplerin üstüne balıksırtı yaparak devam etmeliyiz. Sonrasında geriye dönüp balıksırtına devam edip sırayı bitirelim.

Kahverengi olan ipi kullanıp, 12’şer zincir çekmeli, örülen sıranın başına kadar gitmeliyiz. Bu işlemin ardından kahverengi olan ipi bırakmalı, beyaz ipi alarak kahverengi balıksırtını örüp baş kısmına kadar gelelim. Sonrasında yine kahverengini alıp, beyaz zincirleri içine alacak şekilde balıksırtını örmeye devam ediniz. Beyaz iple 12’şer tane zincir çekip sırayı tamamlayınız. Örgüye devam edip kare şeklini alınca bırakıyoruz. Resimlerdeki gibi motifler örmeliyiz. Böylelikle iki renkli battaniyeyi elde etmiş olacağız.

iki renkli bebek battaniyesi nasıl örülür
resimli bebek battaniyesi yapımı
bebek battaniyesi tığ işi
tığ işi iki renkli bebek battaniyesi
örgüden yapılma bebek battaniyesi
İki renkli bebek battaniyesi örgüsü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı