İki Haftada 5 Kilo Verme Formülü

iki haftada kilo verme
iki haftada kilo verme

Bayanların başına çoğu zaman dert olan kilo verme problemleri için her geçen gün bir şeyler yazılır ve çizilir. Sevgili hanımlar fazla uğraşmadan tam size göre bir kilo verme formülü var. İki hafta gibi kısa bir sürede 5 kilo vermek mümkün müdür sizce? Yazımızda belirteceğimiz plana göre, kısa sürede dilediğiniz kiloya düşmeniz mümkün olacaktır. Kilo vermek için sıkı rejimler yapılması kimi zaman sağlık için tehdit edici boyutlara varabiliyor. Tatilde alınmış kilolardan kurtulmak, stresle gelen kilolardan kurtulmak için tam size göre bir formülümüz var. İki haftada 5 kilo vermek için yazımızın devamını okuyunuz.

İki Haftada 5 Kilo Ver

Kimi zaman insanlar dikkat etmeksizin, eğlence ortamında ya da tatil ortamında fazla kilo alabilmektedir. İdeal kiloya gelebilmek için ise bir sürü uğraş verebilmektedir. Oysa bütün bunlar yerinde sunulacak formülle iki hafta gibi kısa sürede 5 kilo gibi hatırı sayılır rakamlarda kilo verilmesi mümkün olacaktır. Plana göre kısa sürede incelme ve belli bir miktarda yapılacak egzersiz,  oldukça mantıklı gelecektir. Diyet konusunu hemen açalım. Planın en önemli ilkesini oluşturan diyetle, metabolizmanın hızı artırılacaktır. Planın önemli artısı olan metabolizma hızını artırma, kalori yakılması ve vücudun değişim sürecine hazırlanmaya yardımcı olacaktır.

iki haftada 5 kilo vermek

İki Haftada 5 Kilo Kaybetmek

Püf noktası diyebileceğimiz durum ise şu şekilde olacaktır. Metabolizmayı hızlandırmak için adeta yüksek oktanlı benzin diyebileceğimiz yeşil yapraklı sebze ve proteinler, kompleks karbonhidratlar yemeye özen göstermelisiniz.  Önemli bir diğer nokta ise vücudun metabolizmasını yavaşlatacak katkıları da kısıtlamaya öznen göstermelisiniz. Buna ek olarak da vücut deponuzu sık ve ufak porsiyonlarla doldurmalısınız. İdeal kısmı ise aynen şöyle olacaktır. Her iki saatte ya da üç saatlik dilimlerde hemen küçük bir öğün yemek yenilecektir. Bu nereden baksanız, günde 6 ya da 7 öğüne tekabül edecektir.

Yine bu ilkelere ek olarak da kalori için kesinlikle asitli içeceklerden içmemelisiniz. Onun yerine kullanılacak aromalı su ya da normal su işinizi fazlasıyla görecektir. Son olarak bu formülün ayrılmaz parçası olan egzersiz konusunda şunu yapmalısınız. Bisiklet sürmeli, koşmalı ve aerobik türü egzersizlerle o sık ve hafif yemekleri pekiştirmelisiniz. Egzersizler kasların gelişmesine katkıda bulunacaktır. Bu esnada ne kadar çok terlenirse, vücut sağlıklı şekilde bir o kadar kilo kaybı yaşayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı