İğnelerden Harika Kendin Yap Bileklik

İğneli boncuklu bileklik
İğneli boncuklu bileklik

Selamlar bayanlar; kendin yap projelerimizde devam ederek sizlere bugün ise farklı bir çalışma sunacağız. Bu kendin yap çalışmasında iğnelerden bileklik yapımından söz edeceğiz. İğne olarak çengelli olan resimde gördüğünüz iğnelere boncuklar ekleyerek son derece güzel görünümler elde edeceğiz, bunu da bileklik haline dönüştürüp harika bir çalışma oluşturacağız. Sevgili bayanlar, kimi zaman farklı bilekliklere ihtiyaç duyduğumuz farklı türde elbise modellerine sahip oluyoruz, bunlarla uyumlu güzel bileklikler kullanmak istiyoruz. Renklerini tamamen kendimizin seçeceği bu şık el yapımı bileklikleri çok beğeneceksiniz. Kızınıza ya da bir akrabanıza da, bu şık son derece basit gelecek iğneli bilekliklerden siz de yapmak isteyeceksiniz. İğneli boncuklu bileklik, yapım aşamasıyla kesinlikle eğlendirici bir çalışma olacaktır. Dilerseniz bu harika çalışmanın gerekli malzemelerine de bir göz atalım.

iğneli bileklikler

İğnelerden Harika Bileklik Malzemeleri

İğnelerden oluşacak bileklik için gerekli malzemeler arasında çengelli iğneler, boncuklar, bileğe göre beyaz ip gerekecektir. Fakat burada boncuk ve iğne sayısını veremiyoruz. Bunu iğnelerden bilekliği yaparken kendi bileğinize uyacak şekilde işlem adımlarını yaparak, kendiniz belirleyeceksiniz. Zaten yapım aşamalarının basit olduğunu ve bir tane çengelli iğneyi oluşurunca, ne derece kolay geleceğini de fark edeceksiniz.

İğneli boncuklu bileklik

İğnelerden Harika Bileklik Yapılışı

İğnelerden oluşacak bilekliğin malzemeleri tamamsa, hemen yapım aşamasına başlayalım. İlk olarak çengelli iğnemize istediğimiz renkte boncuktan tek renkli olarak dizelim. İlk birkaç resimde ne şekilde dizildiği gösterilmiştir. Resimdeki işlem adımlarını uygulayarak, her renkten çengelli iğnemize boncukları dizerek belli bir sayıya ulaşmalıyız. Daha sonra bileğimize göre olacak ipimizi kullanıp, oluşturacağımız boncuklu iğnemizi ipten geçireceğiz. Bu işlem adımını da yine resimli anlatımdan bakarak ilerleyebilirsiniz.

Zaten belli renkleri yan yana getirince harika bir renk cümbüşü olacaktır. Devam ettiğimizde resimde birden fazla çengelli iğneye geçirilmiş boncuklu görseli görüyor olacaksınız. Sonrasında en son hamle olarak bunu bir arada tutacak ipimizi bağlıyoruz ve düğüm atıyoruz. Bu işlemle beraber bilekliğimizin son hali de ortaya çıkmış olacaktır. Aslında fazla uğraş gerektirmeyecek kadar basit olan iğnelerden harika bilekliğimizin yapımı, görüldüğü üzere oldukça basit gelecektir. Kız çocuklarınız için siz de bu son derece şık ve kolay bilekliği yapabilirsiniz.

çengelli iğneden bileklik
el yapımı bileklikler
çengelli iğne ile bileklik
iğneden bileklik
iğne kullanarak bileklik yapma
iğne bileklik nasıl yapılır
çengelli iğne bilekliği
boncuklu çengelli iğne bilekliği
boncuk ve iğne ile bileklik yapılışı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı