İğne Oyasını Kolayca Yapmak

kolayca iğne oyası nasıl yapılır
kolayca iğne oyası nasıl yapılır

Oya işleriyle yine karşınızdayım hanımlar. Sizlere bu çalışmamda ise genç kızların hoşuna gidecek harika bir iğne oyasından söz edeceğim. İğne oyasının nasıl yapıldığı ve kolayca iğne oyası nasıl yapılır hakkında detaylar bulacağınız yazımızı beğeneceğinizi umuyorum. İğne oyaları yapımları bakımından son derece keyifli işler olup, hanımların düğün mevsimleri yaklaşınca kesinlikle vazgeçilmezleri arasında yerleşmekte olan el işlerindendir de diyebiliriz. Biliyorsunuz ki, düğünlerde her şeye dikkat edilir ve her şeyin çok özel olması istenir. Ev dekorasyonları da bazı evlilikler öncesi çoktan hazırlanmış olur. Fakat ev dekorasyonları yapılırken önemli bir ayrıntı olan el işi çalışmaları asla atlanmaz. Genç kızların dekoru sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle genç bayanlar evlilik öncesi ev dekorlarında, iğne oyası çalışmalara ağırlık verilmesini isterler.

İğne oyalarıyla süslenmiş olan yemenler, havlular ve ev dekorasyonu ürünler, kesinlikle kişiliğinizi güzel şekilde yansıtmalıdır. Türk kültüründe büyük bir yere sahip olan el işleri, hak ettikleri değeri kesinlikle bulmalıdır. Büyük şehirlerde de artık yavaş yavaş artmakta olan el işi çalışmaları, özünde Anadolu kadınının el emeği ve göz nuru çalışmalar olarak da bilinmektedir. İğne oyalarının yapımında asla geri dönüş yoktur. Bu nedenle iyice dikkatle işlenmelidir. Daha önce denenmemiş bir model gözünüzü korkutabilecek bir model de olabilir. Aslında çoğu el işi türüne göre iğne oyaları, en kolay yapılabilecek türde el işleridir. Yapımlarında genellikle hanımlar doğadan ilham almaktadır. Fakat bazen bayanlar akıllarından geçirdikleri desenleri, el işi çalışmalarının en harikası el işlerinde uygulayabilmektedir.

Doğa motifleriyle bazen hanımlar süper işçilikler de ortaya serebilmektedir. Bunun yanında iğne oyalarıyla en zor motifler bile bazen bizi zorlayabilir. Çünkü önemli nokta, bazı modellerin yapımında asla geri dönüş olmamasıdır. Bütün emeğiniz boşa gitmemesi açısından dikkat etmek son derece önemlidir. İğne oyalarının yapımlarında gerekli malzemeler her zaman belli başlı türde araçlar olabiliyor. Bunlara bakınca renkli ipler, makas, iğne ve simli iplerle pulları saymak mümkündür. Güzel çeyizlik bir el işi ürünü elde etmek isteyecek genç kızlarımız, bu malzemelerle bazen harika işçilikler bile ortaya çıkarabilmektedir. Birkaç örnekle sizlere kolay el işlerini sergilemek istedik. Umarım sizde bütün zor olan el işi çalışmalarını kısa sürede kapar ve basit şekilde yapmaya hemen başlarsınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı