İğne Oyası Yemeni Örnekleri

resimlerle iğne oyası örnekleri
resimlerle iğne oyası örnekleri

İğne oyalarını çeyiz hazırlıklarında sıkça görmek mümkündür. Peki ya bu tatlı telaş esnasında bütün hazırlıklar tamam mıdır? Çeyiz sandıklarında eksik olmaması gereken türler arasında her zaman iğne oyaları ve iğne oyası modelleri yer almaktadır.

Bütün hanımlar bu tatlı telaş esnasında iğne oyası örneklerinin eksiksiz olmasına büyük bir özen gösterirler. Renkli türde şahane modelleri bu yazımdaki yemenilerle sizde eksikleriniz varsa rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Resim galerisinde yer alacak yemenileri türleri özellikle tesettürlü hanımların çeyizlerinde yer vermemektedirler.

Onlarda yer alan ise fular şeklinde olabilir ve ya mevlitlerde kullanılmaktadır. Bazen ise namaz kılarken örtülmek ya da misafirlere de sunulmak üzere yapılırlar. Çeyiz sandıklarında eksik olmamasının baş nedenleri az önce belirttiğimiz durumlardır.

Dini özel zamanlarda bayanların, bayanlara sunabileceği baş örtme konusunda işe yarayacak süslü şahane yemeniler bayanların ilgisini çekmekte ve işlerini görmektedir. Yazımızdaki gibi yemenilere işlenecek oya türleri yapılmadan önce iğne oyası çevresi geçirilmeli ve tığ işi de kullanılarak motifler şık oldukça da harika estetik bir görünüm oluşturmaktadır.

İğne oyası olarak yapılan yemeni örneklerinde her zaman iç açıcı rengarenk diyebileceğimiz türde motifleri görmeniz mümkündür. Bu özel motiflere bağlı olarak boncuklar, güller ve kalpler ya da çiçekler yemeni iğne oyası örneklerine daha şahane bir hava katmaktadır. İğne oyaları zor ve emek isteyen harika bir iştir ve zamanınızı güzel değerlendirmenizi sağlar. Hanımlar en çok iğne oyalarını yaparken keyif alır ve çok özel emekler harcanarak el emeği mükemmel motifler elde edilir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı