İğne Oyası Yemeni Örnek Modelleri

iğne oyası
iğne oyası

Selam değerli bayanlar; sizlere bu iğne oyası çalışmamızda birbirinden elit yemeni modellerini sunacağız. İğne oyasıyla yapılan yemeni ve diğerlerinin son derece güzel olduğu zaten bilinen bir gerçek. Uygulanan teknikler ve yapılan el işi metotları, birbirinden elit çalışmalar üretilmesini de sağlamaktadır. İğne oyalarının adları ise, genellikle yapılan teknikleriyle ortaya çıkan o farklı desenleriyle verilmektedir. Tıpkı iğne oyası yemeni kenarı, havlu kenarı veya oda takımları, dekorasyon ürünleri, yatak takımları ve avize süslemeleri gibi diyebiliriz. Bazı iğne oyaları ise yapıldıkları teknikler göz önünde bulundurulup, uzun-kısa, büyük-küçük gibi motiflerle de oluşabilmektedir.

iğne oyası yemeni kenarı

İğne Oyası Yemeni

Yemeni ve yazmalar için genelde çiçekli türde desenler ya da geometrik şekiller tercih edilir. Papatyalar, üzüm motifleri, zürafa tekniği, küpe çiçeği, bahar çiçekleri, gül motifleri, lale motifi, üçgen ve karanfil motifleri şeklinde yüzlerce iğne oyası saymak da elbette mümkündür. Yemeni modeli kesinlikle kapalı bayanların hayatında epey bir öneme sahip olan iğne oyaları arasında yer almaktadır. Aslında kültürümüz gereği de çoğu bayan, kesinlikle güzel işlenmiş yemenileri kullanmaktadır.

el işi metotları

İğne Oyası Yemeninin Hayatımızdaki Yeri

Kültürümüzde yer alan bu yemeni modellerini keşfederek sizler de, örneklerden ilham alarak bu şık yemeni modellerini yapmayı deneyebilirsiniz. Oldukça sade ve basit görünümdeki yemenilerin kenarlarını, iğne oyası işlemeleriyle süslemek ve dantelle süslemek güzel olacaktır. İğne oyası hanımların günlük hayatlarında kullandıkları tülbent kenarı modellerinde de yer alır. Yemeni kenarı ve yazma kenarı gibi değişik el işi çalışmaları, özel el işi motifleriyle tamamlanmaktadır. Gündelik hayata da uyumlu örnekler teşkil eden yemeni motifleri, özenle işlenen oya işleri arasındadır.

Baş örtüsü olarak da rahatça kullanabileceğiniz yemeniler, iğne oyalarının en yeni modelleriyle son zamanların en şık el işi ürünleri arasında çoktan yer almaya başladı diyebiliriz. Hanımlara ayrı bir zarafet katabilen yemeni örneklerini resim galerimizden inceleyerek, size uygun yemeni modelini tercih ederek yapımına biran önce başlamalısınız değerli bayanlar. Biraz zaman alıcı birazda zahmetli gibi duran iğne oyası yemeni örneklerini yapabilmeniz için, farklı olarak sunulan sitemizdeki birçok modelden yararlanmanız mümkündür. Şimdi sizi iğne oyası resim galerimizle baş başa bırakıyor, farklı iğne oyası modellerinde görüşmek üzere diyoruz.

yemeni modelleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı