İğne Oyası Yazma Kenarı Yapımı

iğne oyası yazma kenarı modelleri yapılışı
iğne oyası yazma kenarı modelleri yapılışı

Farklı şekillerde hayatımızda olan el emekleri, geçmişin bize en güzel miraslarıdır. Kuşaktan kuşağa gelen birçok model ve el emeğinden birisi de iğne oyalarıdır. Bu özel ve farklı oyalara yazma, yemeni ve diğer ürünlerde etkin şekilde kullanılırlar. Zor ve zahmetli olsa da iğne oyası yazma kenarı yapımı zevkli bir uğraş olduğu için, en farklı sonuçları alabileceğiniz bir modeldir. Bu neden ile sizler de resimli anlatımlar ile bu projemize rahatlıkla eşlik edebilirsiniz. Biraz iğne oyası bile bilmeniz bu modeli yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Oldukça kolay ama çok şık duran bu iğne oyası ile harika yazmaları sizler de oyalayabilirsiniz. Kendi kullanımınız için yapabileceğiniz gibi hediyelik olarak da bu ürünleri etkin şekilde kullanabilirsiniz. iğne oyası yazma kenarı yapımı işlemimize öncelikle yazmanın kenarına tekli kaya yaparak başlıyorsunuz. Örneğimizi bunun üzerine kuracağız. Sonrasında ikili zürafa yapıyorsunuz. Aşağıda ki resimdeki gibi 2 tane zürafa yaptıktan sonra geri dönüş yapıyor ve içine 5 tane pimpirik ile yaprak yapıyoruz.

iğne oyası yazma kenarı yapımı
iğne oyası yazma kenarı
güzel iğne oyası yazma kenarı örnekleri

Üç işlem aşamamız bu şekilde devam edecek. Yaprağımız bittikten sonra yanına uzun 5 adet tekli kaya çekiyoruz.

iğne oyası yazma kenarı yapılışı

Resimde belirmeye başlayan motifimiz ana rengimiz ile yapılan son aşamayı bizlere göstermekte. Bu şekilde işlemi tüm yazmanın kenarlarına yapacaksınız. Arzu ettiğiniz bir başka renk ile bu pimpiriklerin uçlarına bülbül tükürüğü modelimiz ile tepelerine aşağıda ki resimde görüldüğü gibi çiçeklerimizi yapabiliriz.

iğne oyası yazma kenarı modelleri yapılışı

İpinizi işlem sonunda sıkıştırdığınız düğümün kökünden kesin. Bu şekilde iğne oyası yazma kenarı yapımı modelimiz de bitmiş olacak. Harika renkler ile oldukça farklı şekillerde bu modeli yapabilirsiniz. Ayrıca bir dal başka, diğer dal başka renklendirmeler de yapabilir, modellerinizi daha da zenginleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı