İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri 2016

İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri
İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri

El işlerini seven çoğu hanımın iğne oyası yazma kenarları, havlu kenarlarını yaparken el işi kullandıkları kesinlikle doğrudur. Elbette havlu kenarları da önemli ama biz daha çok popülerliği olan yazma kenarlarından da söz etmek istiyoruz. Bu popülerliği sayesinde ülkemizde iğne oyası yazma kenarı modelleri de oldukça sık kullanılan türlerdendir.

İğne oyalarında bu yıl yani 2016’nın modellerinde oldukça farklı ve geniş bir seçenek yelpazesi karşımıza çıktığı görülüyor. Bunların kiminde farklı renkler kullanmış olurken, kiminde ise boncuklu ya da pullu türlerde yer almaktadır. Bundaki amaç ise kesinlikle gösterişe önem vermek olmuştur.

İğne oyası yazma modelleri hakkındaki bu yazımızda aynı zamanda resimlerde bu türdeki çalışmalar ait bazı popüler olan seçenekleri sizlere belirtiyor olacağız. Yazma kenarı işlerken yani yazma kenarı el işi çalışmasında yakışan renklerin ve renk tonlarının tercih edilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Bunu düşünerek yola çıkarsanız elinizdeki örnek daha bir harika olmaya aday olacaktır.

İğne oyası modellerinde kimi zaman yöresel dokunuşları görebileceğimiz gibi yine farklı türde dokunuş ve stilleri de bünyesinde barındırıyor olacaktır. Yörelerden söz etmişken özellikle Karadeniz yöresinde el işlerinin pek bir meşhur olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bununla ilgili yine Karadeniz’in önemli bir yüzdeyi elinde tuttuğunu söyleyebiliriz. Buna birde son yıllarda popülerliği gün geçtikçe artan Trabzon iğne oyası modeli bazı türlerinde eklendiğini söylemek mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı