İğne Oyası Tesbih Ucu Gül Yapılışı

İğne Oyası Tesbih Ucu
İğne Oyası Tesbih Ucu

Selamlar bayanlar; sizlere bu el işi çalışmamızda ise iğne oyası tesbih ucu gül yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Çalışmamız, iğne oyası tesbih ucu süslemesi olarak da adlandırabileceğimiz bir çalışmadır. Oldukça basit ve tesbih uçlarını şahane gösterecek türde bir iğne oyasıyla karşılaşacaksınız. Anlatımlı olarak sunduğumuz iğne oyası tesbih ucu gül yapımı, iğne oyalı tesbihler sınıfına girmektedir. Siz de kolay şekilde bu başarılı tesbih ucu iğne oyası çalışmasını kendi evinizde deneyebilirsiniz.

İğne Oyası Tesbih Ucu Gül Malzemeleri

İğne oyası tesbih ucu malzemeleri arasında, gül yapımı için yeşil renk iplik, gülün renginde iğne oyası ipliği ve tığ gerekecektir. Resimli anlatım aşamalarını incelediğimizde, son derece basit gelecek bu tesbih ucu gül yapımını denemenizi isteriz. Kolay şekilde yapabileceğiniz iğne oyası tesbih ucu gülü, evinizde keyifli şekilde yapabileceğinizi umuyoruz. Malzemeleri tedarik ettiyseniz, vakit kaybetmeksizin bu güzel çalışmayı yapmaya hemen başlayalım. Tesbihleri süsleyecek gül işlemesi, resimli anlatımı sayesinde kolay gelecektir.

Tesbih Ucu Gül Yapılışı

İğne Oyası Tesbih Ucu Gül Yapılış Aşamaları

İğne oyası işlemesini biliyorsanız, resimli anlatımdan yararlanıp bu güzel örneği deneyebilirsiniz. Daha önce, pek bu türde bir paylaşım yapmamıştık. Fakat ilgi çekici geldiği için sizlere de sunmak istedim. İşlem aşamalarına bakıldığında ilk yapılması gereken, yeşil ipliğimizi ele almak olacaktır. Daha sonra resim 1 içerisinde göründüğü gibi ipliği birkaç işlemle, resim 3 görüntüsündeki hale getirilecektir. Yeşil olan iple işimiz bitince, gül şeklini alacak işlemeyi yapmış olacağız.

İğne oyasında örnek olacak bu çalışmada yer alan işlem adımları, sadece örnek olarak gösterilmiştir. Bu çalışmada iğne oyası işlemesini mutlaka kendinizin yapmanız gerekmektedir. Bunun içinde iğne oyası yapımını biliyor olmalısınız. Devam ettiğimizde alt resimlerde, yeşil ipliğin yani tesbihin ucuna pembe renkte bir gül işlemesi yapmış olacağız. Tesbih tanelerini takınca bir ucu yeşil gül, bir ucu ise tesbihin gül ucunu gösterecektir. Siz de bu son derece şık ve oldukça basit tesbih ucunu deneyerek, çevrenizdeki tesbih süslemelerini seven kişilere bu konuda rahatça yardımcı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise işlem adımlarında yer alan aşamaları takip etmek olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı