İğne Oyası Sinek Kanadı

sinek kanadı iğne oyaları
sinek kanadı iğne oyaları

Selamlar hanımlar; iğne oyalarından devam ediyoruz. Sıradaki modelimiz ise iğne oyası sinek kanadı motifi olacaktır. İğne oyalarının en şirin örneklerinden olan sinek kanadı iğne oyası, minik kirpikli bir yazma oyasıdır. Kolay geleceğini düşündüğüm bu el işinde, şık görünüm sağlamanıza yarayacak ayrıntılar da olacaktır. Hepinizin seveceği türde bir el işi için her şey hazırsa, nadide el işleri arasında duran bu iğne oyası sinek kanadı örneğinin yapılışına geçelim istiyorum.

İğne Oyası Sinek Kanadı Malzemeleri

İğne oyası sinek kanadı örneği yapılışı öncesi dilerseniz gerekli malzemelerin de şöyle bir üzerinden geçelim. Malzemeler arasında yazma, iğne ve iplik yer alacaktır. İplik tercihini resimdeki gibi örnekteki gibi yapabilirsiniz. İğne zaten klasik el işi iğnelerimizden olacaktır. Yazmayı da yine dilerseniz, sizlere sunduğumuz örneğimizdeki gibi bir model tercih edebilirsiniz. Genelde sunduğumuz örnekteki gibi hareket ettiğinizde, rahatlıkla umduğunuz gibi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Gerekli malzemelerimiz tamamsa, dilerseniz hemen yapılış aşamasına geçelim.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı

İlk etapta yapmamız gereken, zürafa olacaktır. Ne kadar mesafe olması gerektiğini siz rahatça ayarlayabilirsiniz. Yapımında sık isteyen hanımlar, iki zürafadan sonra başlangıç yapabilirler. Geniş isteyen hanımlarsa, 8 tane zürafadan sonra başlayabilirler. Bunun sonrasında ise zürafanın içinden geçerek, düğüm atıp tekrar zürafanın içinden geçirmek kaydıyla ilerleyeceğiz. Kirpik yaparak devam ettiğimizde, kirpiğin içine yani tam orta kısmına girerek, oraya da düğüm atmalıyız. Sonrasında ise kirpiği yaptığımız zürafanın içine batmak kaydıyla ilerleyeceğiz. Devamında bir aşağı yönlü bir de yukarı yönlü şekilde sürdürerek, sineğin kanat kısımlarını yapacağız. Dört tane kadar sinek kanadı ve 4 tane kadar da kirpik yapıp, aynı şekilde devamını getirip ilerleyeceğiz. Sinek kanatları yapımında, uzatarak yapılışına dikkat etmek gereklidir. Son kirpiği yapıp, ipimizi uzatarak zürafanın içine battıktan sonra düğüm yapacağız. Sonrasında ise iki tane daha ipi, bu kez kısa tutarak aynı şekilde zürafa içine batarak düğüm atacağız. İğne oyası sinek kanadı el işimizde, bu şekilde ilerlediğimizde ilk kanadımız oluşmuş olacaktır. Ara kısımlara ise zürafa yapıp, dilerseniz başka renklerle aynı şekilde ilerleyebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin diyoruz farklı el işlerinde görüşmek üzere.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı