İğne Oyası Şeytan Bacağı

Şeytan Bacağı İğne Oyası
Şeytan Bacağı İğne Oyası

Selam değerli bayanlar. Hepinize iyi günler dileyerek iğne oyalarına devam ettiğimizi bildirmek isterim. Sıradaki güzel iğne oyamızın adı şeytan bacağı iğne oyasıdır. Örmesini zevkle yapacağınız gayet dikkat ettikten sonra kolay gelecek bu harika iğne oyası, başlangıcından sonuna kadar güzel bir şekilde ilerleyeceğiniz bir el işi çalışması olacaktır. İğne oyası şeytan bacağı modelini yapmak için gerekli malzemelerimiz, iplik ve tığdan ibaret olacaktır. Bütün hüner, anlatılanları kaçırmadan yapmaktan geçmektedir sevgili bayanlar. Dilerseniz vakit kaybetmeksizin hemen bu eşsiz el işinin yapımına geçelim.

İğne Oyası Şeytan Bacağı Yapımı

Şeytan bacağı iğne oyasında ilk işlem olarak önce alt kısımdan başlayacağız ve düz zürafa olarak gideceğiz. İlk zürafaya düğüm yaptıktan sonra hemen, pırpır şeklini yaparak devam edeceğiz. Fakat önemli nokta; o pırpırın çok da uzun olmamasına dikkat etmeliyiz. Yaklaşık 1 milim kadar yeterli olacaktır. Daha sonra ise onun üstüne de düğüm yapacağız. Dikkatlice hafif şekilde köşeli durmasını sağlayacak şekilde, yana doğru düğüm oluşturmalıyız. Devamında tam ortasına kesinlikle düğüm yapmayacağız. Tekrar alta ineceğiz. İnilen ipi biraz bombeli şekilde bırakarak,  yukarı çıkarırken orta kısmından düğüm atıp sıkacağız. Sonrasında ise tam üstüne tekrar yandan köşeli olacak şekilde düğüm atacağız.

İğne Oyası Şeytan Bacağı Yapım Aşamaları

İğne oyası şeytan bacağı örneğinin yapımına devam ettiğimizde, düğüm attığımız o kısmı elimizle düzelterek ana resimdeki gibi durmasını sağlayacağız. Sonrasında tekrar aynı şekilde ipimizi hafif şekilde bombeli bırakacağız ve aşağı kısma ineceğiz. Gördüğünüz şekilde ilk bacağı yaparken, yapılanları tekrarlayarak diğerlerini de peş peşe yapmayı sürdüreceğiz. Oldukça basit yapımı olan iğne oyası şeytan bacağı örneğinde ayrıntıların önemli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

İplerin boylarını her defasında aynı yapmaya dikkat etmelisiniz. Şeytan bacağı iğne oyası motifi biraz zor görünebilir. Hatta tam muntazam şekilde yapabilen kişi sayısı bile azdır desek yerdir. Fakat iğne oyası üstatlarının bile bunu tam muntazam şekilde yapamadığı da kesindir. Püf noktası olarak bacak kısmını yapınca, üstüne tekrardan boş zürafa yaptığımızda daha güzel görünecektir demek istiyorum. Farklı bir püf noktasıysa, her yapılacak bacağın elinizle mutlaka şeklinin düzeltilmesi olacaktır. Fakat genel kanıya göre iğne oyasını ne kadar fazla yaparsanız, o kadar ustalaşmış olacaksınız değerli bayanlar.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı