İğne Oyası Maydanoz Örneği Yapımı

İğne oyası maydanoz
İğne oyası maydanoz

Selam bayanlar; bugün çok daha farklı bir iğne oyası yapılışıyla tekrar karşınızdayız. İğne oyalarının sevilen örneklerinden iğne oyası maydanoz örneği, son derece kolay bir yapıma sahiptir. Siz de ev ortamında arkadaşlarınızla beraber, bu şık iğne oyasını rahatça işleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı olarak sunulan iğne oyası maydanoz modeli, tam yapmak isteyeceğiniz gibi zevkli gelecek iğne oyalarından olacaktır. Böylesi harika bir iğne oyası motifiyle, yazma kenarı süslemeleri kolayca işleyebilirsiniz.

İğne Oyası Maydanoz Örneği

Maydanoz iğne oyası motifi, anlatımlı olarak sunulan bu projeyle daha bir hoşunuza gidecektir. Yazma kenarı süslemelerinde çoğu bayanın tercihi durumuna gelen maydanoz örneği, oldukça şık ve hanımlar için göze hitap eden örnekler arasındadır. İğne oyası yapmayı seven bayanlardansanız, iğne oyasını daha kolay keşfedebileceğiniz bu motifi mutlaka denemelisiniz. İğne oyasını hiç bilmeyen ya da yeni bir iğne oyası kullanıcıysanız, bu modeli yaparken hiç zorlanmayacaksınız. Sitemizdeki anlatımlı iğne oyası kategorisini keşfederek, kolay şekilde iğne oyası işlemelerini siz de yapabilirsiniz. Sitemizdeki iğne oyası örnekleri, el işi becerinizi daha da geliştirmeniz adına hazırlanmaktadır. Adım adım ilerleyebileceğiniz bu örnek çalışmamız sayesinde, iğne oyası maydanoz örneğini siz de yapabileceksiniz.

İğne oyası maydanoz örneği

İğne Oyası Maydanoz Örneği Yapılışı

İğne oyası maydanoz modelinin yapılışında, ilk adım olarak resim1’deki gibi ilerliyoruz. Renk olarak çalışmamızda kırmızı ve yeşil renkler kullanılmıştır. Siz dilerseniz, kırmızı renk yerine daha farklı renkleri de kullanabilirsiniz. İkinci adımdan devam ettiğimizde, maydanoz şeklini verebilmek için adeta papatyaya benzeyen çiçek motifini işliyoruz. Resim 3’ten ilerlediğimizde, ilk papatyaya benzer işleme sonrası ona bağlı olarak ikinci motifi de yapınız. Daha sonra ise aynı şekilde ilerleyerek, üçüncü motifi de yeşil iplik üzerine işliyoruz.

Gördüğünüz üzere, işlem adımları oldukça basit şekilde devam etmektedir. Resim 5’te ise çiçek desenlerini devam ettirip adeta üste doğru çıkarcasına el işini yapmaya devam ediyoruz. Resimli anlatımda son aşamalara doğru ilerleyeceğimiz altıncı resimde, dört adet çiçek motifi tamamlanmış olacak şekilde devam ediyoruz. Beşinci çiçek motifini yaparken ise resimdeki duruma dikkat ediniz. Resim yedide ise beşinci çiçek deseni bitmiş olacaktır. Bu şekilde devam edip, resim sekiz ve dokuzdaki gibi el işimizi tamamlıyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı