İğne Oyası Lale Yapımı

İğne Oyası Lale
İğne Oyası Lale

Selamlar hanımlar; anlatımlı iğne oyası çalışmalarına bugün dilerseniz bir yenisini daha ekleyelim ne dersiniz? Kenar süslemelerinde artık birbirinden şahane motiflere yavaş yavaş yer vermek lazım diye düşünüyorum. Kenar süslemesini lale motifiyle yapmak isteyeceklere, bu çalışmamız son derece harika gelecektir. İğne oyası lale örneği sayesinde, harika bir el işi çalışmaya sahip olabilirsiniz. Çoğu bayan, hayal güçlerini de ekleyerek birbirinden şık iğne oyası çalışmaları yapmaktadır. Biz de bundan hareketle sizlere, anlatımlı iğne oyası işlemelerinin en güzelini sunmak istedik.

İğne Oyası Lale Motifi

Sitemizde genellikle bu tür çalışmaların anlatımlı olarak sunulması, iğne oyası çalışmalarını daha rahat ve takıntısız olarak yapmanız içindir. Yazmaları süsleme de ya da havlu kenarı süslemelerinde, iğne oyası tercih edebilirsiniz. Sitemizden yararlanarak en güzel iğne oyalarını keşfedebilirsiniz. İğne oyası motiflerinde daha farklı gelecek türleri merak ediyorsanız, lale motifi ve daha farklılarını el işi çalışmaları sayfalarımızdan kolayca bulabilirsiniz. İğne oyası lale örneğimizde, mutlaka resimli anlatıma dikkat ederek ilerlemenizde fayda olacaktır. Takılacağınız noktalara, resimlerdeki detaylandırılmış görüntüler kesinlikle yardımcı olacaktır.

İğne Oyası Lale Yap

İğne Oyası Lale Yapılışı

İğne oyasının lale motifinin yapılışında ilk etapta, yeşil renkteki el işi ipimizi ele alıp başlamalıyız. İkinci aşamada ise yeşil iple resim 1 ve resim 2’deki gibi ilerleyerek yeşil el işi ipimizle, resimdeki gibi istenen motifi yapmalıyız. Üçüncü resimde ise farklı olarak pembe ya da kırmızı renkteki ipi ele alarak, kırmızı iple resim üçteki gibi yeşil bir yaprak simgesi gibi yapılan motifin üzerine işleyeceğiz. Devam ettiğimizde ise resim beşteki gibi, kırmızı ile devam ederek yeşil üzerine kırmızı motifi devam ettirip gereken resimdeki şekli tekrar elde edeceğiz.

Resim altıda ve yedide, lale için gerekli motifi yapmayı sürdürüp resimdeki bütün ayrıntıya dikkat ederek ilerleyiniz. Hanımlar görüldüğü gibi hiç de korkulacak ya da çekinilecek bir motif olmayacaktır. Sonrasında ise resim 8 ve resim 9’daki gibi lalenin son rötuşlarını yaparak devam edeceğiz. Kırmızı renkteki iple resim dokuzdaki gibi simgemizi tamamlamış olacağız. İğne oyası lale yaparak renklerin de cazibesini kullanarak, işlemek isteyeceğimiz el işini daha güzel bir görünüme sokabiliriz. El işi çalışmaları, genellikle karşımıza çıkacak daha hoş simgelerle yapıldığında kesinlikle istediğimizi verecektir. Şimdiden sizlere de kolay gelsin diyoruz hanımlar.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı