İğne Oyası Kelebek Modeli

Özel ve farklı modellerden oluşan oyalarımız, iğne, tığ, firkete ve mekik gibi farklı şekillerde üretilirler. Bizlerde bu kendin yap projemiz için sizlere zevkli ve güzel bir iğne oyası kelebek yapımını anlatmak istedik. Sizler de iğne oyasına ilginiz var biraz eliniz artık işlemeye başladı ise, bu harika modeli kolayca yapabilirsiniz. Resimli anlatımlı bu iğne oyası kolay olduğu kadar çok da zarif mir modeldir. Dilerseniz hemen anlatımlarımıza başlayalım.

iğne oyası kelebek

Öncelikle oyayı yapacağınız yazmanın kenarlarını ikili kaya ile çevirin. Bu işlemi yaparken sıklığı kendiniz belirleyeceğiniz şekilde dallat bırakın ve bu bölgelere kelebeğinizi yapalım. İkili kaya işi ile 1 kaya, sonra 2 kaya şeklinde arttırarak 7 kaya olana kadar devam edin. Sonra kök yerine inin. Yine 1 kaya, 2 kaya şeklinde arttırarak 7 kaya olana dek işlemi yapın.

Bu aşamadan sonra renk değiştiriyorsunuz. Biz daha belirgin olması için beyaz ip kullandık. Sizler de yazmanıza uygun bir ip ile kelebeğimizin kanat uçlarını ve antenlerini yapabilirsiniz. Kolay ve şık iğne oyası kelebek yapım aşamasında en köşeden beyaz ile başladık. Sonra dördüncü kayaya batın. Geri başlangıç noktasına gelin ve tek düğüm ile bu iği doldurun. Aynı şekilde diğer kanat ucunu da yapalım. Sonra orta kısma geçelim ve 2 anten için uzun pimpirik yapın. Sonra diğer kanat kısmına geçelim ve yine diğer tarafta yaptığımız işlemleri yapalım.

iğne oyası

Bu hoş ve şık oyayı özellikle fular olarak kullanabilirsiniz. Uç kısımlarına uygun şekilde yapacağınız iğne oyası kelebek motifi oldukça şık ve gösterişli duracaktır. Farklı renkler ile hazırlayacağınız bu modelleri, başarılı şekilde uygulayabilir, sizler de çok şık oyalar yapabilirsiniz. Kelebeğimizin antenlerini de yapmayı unutmayın.

iğne oyası kelebek modeli yapılışı

Bir önceki yazımız olan Dantel Kemer Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Dantel Kemer modelleri, Dantel Kemer videolu anlatım ve Dantel kemer yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir