İğne Oyası ile Muhteşem Bir Çiçek Motifi Yapımı

İğne Oyası ile Muhteşem Bir Çiçek Motifi
İğne Oyası ile Muhteşem Bir Çiçek Motifi

İğne oyasından süs amaçlı kullanılabilecek büyük çiçek motiflerinin de yapılabildiğinin örneklerini birçok kez sizlere göstermiştik. Örnek olarak beyaz gül motifi ile yaylar ile yapılan çiçek motifini paylaşmıştık. İkisi de gayet güzel çalışmalardı. Şimdi de iğne oyası yapılan farklı ve güzel başka bir çiçek motifi modelinin anlatımını paylaşacağız.

Çiçek 5 yapraklı olup ortası boş olarak tasarlanmış harikulade bir iğne oyasından çiçek motifi örneğidir. Tek renk oya ipi ile çalışılmıştır. Örnek anlatımının yapıldığı videosunda sadece 1 yaprağın yapımı gösterilmiştir. Zaten bütün yapraklar birbirinin aynı olduğu için de sizler de birini öğrendiğinizde diğerlerini kolaylıkla yapabileceksiniz.

İğne Oyası ile Muhteşem Bir Çiçek Motifi Örneği
İğne Oyası ile Muhteşem Bir Çiçek Motifi Örneği

İğne Oyasından 5 Yapraklı Çiçek Motifi Çalışması

Orta göbeğinin yapımı ile başlanır ve bunun için parmak ile bir halka oluşturulur. Halka içine 5 tane zürafa yapılır. Sonra bir zürafa üzerine büyük bir göbek oluşturulur ve içine zürafalarla ortası boş olan bir yaprak oluşturulur.

Yaprak yapılırken de ortasının boş şekilde olması için ilk önce bir kanadından zürafalarla gidilmiş ve sonra aynı sayıda zürafalarla orta göbeğe dönülmüştür.

Detaylı anlatımını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/z-xP6LcK-yU (Hatice Durmaz Güzel)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı