İçecek Kapaklarından Cüzdan Yapmak

Metal kutu açma halkasından cüzdan örme
Metal kutu açma halkasından cüzdan örme

Merhaba arkadaşlar; sizlere bugünkü çalışmamızda içecek kapaklarından son derece modern bir cüzdan yapımını sunacağız. İçecek kapakları kullanarak siz de kendinize, dışarıda rahatça kullanabileceğiniz bir bayan cüzdanı yapabilirsiniz. Oldukça kullanışlı gelecek bu cüzdanı yaparak dilerseniz yakınlarınıza da hediye edebilirsiniz. El becerinizi geliştirmeye yönelik bu güzel kendin yap projemizi seveceğinizi umuyorum. Son derece elit duracak olan bu cüzdanla siz de kolayca istediğiniz güzellikte bir cüzdanı kendiniz de yapabileceksiniz. İçecek kapaklarından cüzdan yapmak farklı bir fikir gibi gelse de, aslında çevrenizdekilerin çok hoşlanacağı bir çalışma da olacaktır.

İçecek Kapaklarından Cüzdan Malzemeleri

İçecek kapaklarını bulmak biraz zor olacaktır. Fakat biriktirmek ya da varsa çevrenizdeki kişilerden de bu tür kutu içeceklerin kapaklarını biriktirmek, böylesi güzel malzemelerin yapımında yararlı olabiliyor. Malzemelerimiz arasında yer alan içecek halkaları (yeterli sayıda), tığ, yün ve makas. Malzemelerimiz aslında bu kadar basit. Bu malzemeleri kullanarak elinizde yer alacak bu şıkır şıkır cüzdan kesinlikle farklı bir hava katacaktır.

İçecek Kapaklarından Cüzdan

İçecek Kapaklarından Cüzdanın Yapım Aşamaları

Yapımına geçtiğimizde ilk önce kullanacağınız merserize iple zincir çekerek yuvarlak yapmalısınız. O yuvarlağın içini de doldurmalısınız. Devamında ise 15 kadar dolguya ulaşınca çift kat yaparak ipi, resimdeki gibi yapmaya devam ediniz. İçecek kapaklarıyla cüzdan için devam tetiğinizde, resimlerden de görüleceği gibi halkaları örgüye dahil etmeye başlayacağız. Bu işlemin ardından her bir dibe iki halkayı birleştirecek şekilde örmeye devam edeceğiz. Resimdeki gibi yuvarlak halkalı bir görünüm elde etmelisiniz. Bunların ardından diğer sıraya geçerek yine halkaları ekleyip, resimdeki gibi bir sıra kadar daha gidiniz. Böylelikle eklemeler yapıp üç sıra kadar daha yapınca kabarık bir motif elde edeceğiz. İki motifi de bitirince ortasına fermuar dikip, kendimize son derece modern bize özel olacak bir cüzdan elde etmiş olacağız. İsterseniz ilk sıralardaki gibi motifler yaparak istediğiniz şekilde de sonlandırabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. Zaten herhangi bir durumda resimlerden de ilerleyebilir, işlem adımlarını resimlerden takip edecek şekilde de sürdürebilirsiniz. Bu aynı zamanda kolayca yapmanızı kesinlikle takılmamanızı da sağlamış olacaktır.

metal içecek kapağından cüzdan
İçecek kapağından örme cüzdan
içecek kapakları ile örgü cüzdan
metal içecek kapakları ile cüzdan örme
cüzdan örme metal içecek kapaklarından
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı