Hürrem Gözlü Pullu İğne Oyası

Hürrem Gözlü Pullu İğne Oyası
Hürrem Gözlü Pullu İğne Oyası

Selamlar bayanlar; bu yazımızda sizlere iğne oyalarında Hürrem gözlü pullu iğne oyasının yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Bayanlar; son zamanlarda moda olan Hürrem gözlü iğne oyası, yapılası güzel bir iğne oyası motifi olacaktır. Her bayanın sevdiği iğne oyası çeşitleri vardır. Benim de yapmasını çok istediğim ve öğrenmesi güzel gelecek oyalarımdan biri olan Hürrem gözlü oya, boş vaktimde denediğimde çok hoşuma gidiyor. İğne oyası yapan yavaş yavaş ustalaşmaya başlamış hanımların, hiç zorlanmadan yapabilecekleri iğne oyası olan Hürrem gözlü pullu oya, sizin de denemek isteyeceğiniz kadar şık bir örnektir.

Hürrem Gözlü Pullu Oya Malzemeleri

Hürrem gözlü pullu oyanın yapım malzemeleri arasında Hürrem gözü pulundan olması gerekmektedir. Bunu tuhafiyelerden 1 oyalık yapacak şekilde temin edebilirsiniz. İstediğiniz renkte ip ve uyumlu bir yazma, 2 farklı renkten oluşacak oya ipliği, iğne gereklidir. Evet bu malzemeleri tedarik ettiysek, dilerseniz vakit kaybetmeden hemen bu güzel oya işlemesinin yapımına geçelim. Kesinlikle bu model yapması ve işlemesi açısından farklı gelecek ve seveceğiniz bir örnek olacaktır diye düşünüyorum.

Hürrem Gözlü İğne Oyası Yapılışı

Hürrem gözlü iğne oyamızın yapılışına geçtiğimizde, ilk etapta kullanacağımız yazmanın kenarına bir sıra kadar zürafa yapılacaktır. Zürafa yapmasını bilmeyenler, geçmiş konularımızda yer alan motiflerdeki zürafa yapımlarını dikkatlice inceleyebilirler. Devamında ise Hürrem gözü pullarının kenarına sık iğne motifi yaparak ilerleyeceğiz. Bu şekilde devam edecek ve bir oyalık olarak hazırlayacağız. Oyamızı yaptıkça yazmamıza ekleyerek ilerleyeceğiz. Daha sonra ise zürafanın üstüne ise kelebek kanadı yapacağız. Pulların arasını oluşturup devam edeceğiz. Dilerseniz istediğiniz sıklıkta yapabilir devam edebilirsiniz.

İğne oyamızı işlemeye devam ederken, kelebek kanatlarını yapacağız. Takıldığınızda video linkini de aşağıda sundum bayanlar. O kısımdan inceleyerek de ilerleyebilirsiniz. İşlememizin sonrasında ise videodaki gibi yapıp, bitireceğiz. Sorun olduğunda, video anlatımdan rahatça ilerleyeceksiniz. Böylelikle Hürrem gözlü iğne oyamızı tamamlamış olacağız bayanlar. Denediğinizde ne kadar basit olabileceğini göreceksiniz. Hürrem gözlü iğne oyası, yakın arkadaşlarınıza da önerebileceğiniz iğne oyası işlemeleri arasındadır. Farklı iğne oyası motiflerinde buluşmak üzere iyi günler bayanlar.

Video Anlatım Linki:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı