Hulahoptan Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Hulahoptan Fotoğraf Çerçevesi
Hulahoptan Fotoğraf Çerçevesi

Yaz mevsiminin gelmesiyle biraz olsun şehirden uzaklaşmak, kafa dinlemek için tatile gittiniz veya akrabalarınızı ziyaret etmek onlarla hasret gidermek için onların yanına gittiniz. Gittiğiniz yerlerde illaki fotoğraf çekilmişinizdir. Peki bu fotoğraflar için bir fotoğraf çerçevesi yapmaya ne dersiniz?

Gezdiğiniz yerleri veya akrabalarınız özlediğiniz zaman onları size hatırlatacak fotoğrafların gözünüzün önünde bulunması için bugün sizlere hulahoptan fotoğraf çerçevesi yapımını anlatacağım.

Şu an aklınızdaki soruyu biliyorum bazıları diyor ki bu hulahop ne? Bunla nasıl çerçeve yapacağız? İlk olarak bu soruları yanıtlamak istiyorum.

Hulohop Nedir?

Hulahop aslında hepimizin bildiği fakat adını bir türlü bilmediği bir eşyadır. Hulahop kızların belinde çevirdiği çember şeklinde olan plastik oyuncağa denir bu yazımızda bu malzemeyle size nasıl şık ve güzel bir fotoğraf çerçevesi yapabileceğinizi anlatacağım.

Hulahoptan fotoğraf çerçevesi yapımına geçmeden önce gerekli malzemeler listesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Gerekli Malzemeler

  • Hulahop
  • Bakır rengi sprey boya (altın da olabilir)
  • Kurdele
  • Kağıda bastırılmış fotoğraflar
  • Yapma çiçekler
  • Yapıştırıcı

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hulahoptan fotoğraf çerçevesi yapımına başlayabilirsiniz.

Hulohoptan Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak işe temin ettiğiniz hulahopu altın veya bakır rengine boyamak ile başlıyoruz. Altın veya bakır rengi şık duracağı için bu renkleri seçtik. Ayrıca plastiği böyle metalik renklere boyadığınızda kullandığınız malzeme metalmiş gibi gözükecektir. Boyamızı yaptıktan sonra bir süre kurumaya bırakalım. Nedeni ise plastik maddeler boyayı hemen tutmaz. Eğer siz boya kurumadan bu çerçeveyi duvarınıza asarsanız duvarınızda leke bırakabilirsiniz. Sprey boya kuruduktan sonra hulahopa kurdeleyle eşit aralıklarla üç şerit çekerek şeritleri yapıştırınız. Bu şerit aralıklarını ayarlarken önce orta şeridi sabitleyiniz ve fotoğraflarınızı tahmini olarak yerleştiriniz. Daha sonra diğer şeritlerin yerlerini belirlemek daha kolay olacaktır. Kurdele şeritleri yerlerine sabitledikten sonra kağıda bastırılmış fotoğraflarınızı kendi isteğinize göre istediğiniz yere yapıştırınız. Son olarak aldığınız yapma çiçeklere hulahopunuzu süsleyebilirsiniz. İşte bu kadar sizde bu kadar kısa sürede hulahoptan yapılmış bir fotoğraf çerçevesine sahip olabilirsiniz iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Hulahoptan Fotoğraf Çerçevesi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı