Hızlı Ve Pratik Topuz İle Güzelleşelim

Pratik Saç Topuzu Modeli
Pratik Saç Topuzu Modeli

Birçok kadın için saçları en önemli özellikleridir. Bu neden ile de bakımları, şekilleri, renkleri konusunda hassas olurlar. Aslında bakımlı görünmek için çok fazla da zaman ayırmanıza gerek yok. Hızlı bir şekilde saçınızı şekillendirebileceğiniz farklı modeller var. Bu modelleri sizler de uygulayarak, en güzel sonuçları alabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere ile adım adım pratik topuz yapımını paylaşmak istedik. Bu sayede, acilen dışarı çıkmanız gerektiğinde bile çok şık ve havalı bir topuz yapabilirsiniz. Beş dakikada yapacağınız bu topuz, birçok alan ve ortam için uygun olacaktır. Gelin şimdi saçımıza bu uygulamayı nasıl yapacağımıza bir bakalım.

pratik topuz yapımı

Saçlarınızı tarayın, sonra bir saç spreyi vasıtası ile tepe kısmına krepe yaparak hafif kabartın. Bu işlem için saçınızın uygulama yapacağınız bölümünü elinize alın, yukarı doğru hafif çekin ve bir tarak yardımı ile arka kısmından, alt bölüme doğru ufak hareketler ile dibe doğru çekin. Bu şekilde saçınızın tepe kısmı dolgun bir görünüm kazanacaktır.

pratik topuz modelleri

Önlerde bırakmak istediğiniz kısımları bırakın ve her iki yandan kara toka yardımı ile saçlarınızı arka tepe ortaya getirin. Yukarıda ki resimde de ayrıntıları görebilirsiniz.

Pratik Acil Durum Topuzu

Şimdi geldin pratik topuz yapımının diğer aşamasına. Kalan saçları iki yana eşit bir şekilde ayırın. Oldukça geniş ve bol olarak örgü yapın.

Pratik Saç Topuzu

Şimdi bu örgüyü kafanızın çevresinden çevirerek, bant şeklinde derleyin ve uçlarını kara toka ile sabitleyin. Sizler de pratik topuz yaparken önde bir parça bukle bırakırsanız saçın duruşu çok daha güzel olacaktır. Uzun saçlar ile yapılabilen bu topuz modeli anlık olarak uygulanabilecek oldukça basit bir yöntemdir. Acil durumlarda da çok işinize yarayacak olan bu topuz, şık ve sade görüntüsü ile de dikkat çekicidir.

Pratik Saç Topuzu Modeli

İşte hafif dağınız, gösterişten uzak ama şık topuz modelisiniz hazır. Bu şekilde dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Ayrıca kendin yap projelerimizde ki tokalar ile bu topuza farklı dokunuşlar yaparak elbiseleriniz ile de kombin yapma şansınız var. Beklentilerinize oldukça uygun olan bu modeli sizlerin de severek uygulayacağınıza eminiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı