Hızlı ve Kolay Kumaştan Hediye Çantası Yapımı

Kumaştan Hediye Çantası Yapımı
Kumaştan Hediye Çantası Yapımı

Doğum günleri olsun, özel günler olsun birbirimize hediye verip dururuz. Dururuz da bu hediyeleri nasıl sunduğunuz önemli değil midir? Tabi ki önemlidir ve bunun için de yapabileceğiniz birden fazla alternatif kendin yap uygulaması vardır. Hediye paketi, hediye paketi süslemesi ve hediye çantası bunlardan birkaçıdır. Ben bu konumda kumaştan hediye çantası yapımını ele aldım. Siz hediye sunumu ile farklı uygulamalara yönelebilirsiniz ama bu çantaları çok beğeneceksiniz.

Bu tür uygulamaların kolay ve pratik olması çok önemlidir. Yapımını anlatacağım hediye çantaları da kolay bir şekilde yapacaksınız. Hem kolay hem de renkli kumaştan harika hediye torbaları ile hediye vermede bir çığır açın.

Pratik Kumaştan Hediye Çantası Yapımı
Pratik Kumaştan Hediye Çantası Yapımı

Rengarenk Kumaşlardan Hediye Çantası Yapılışı

Düz ve renkli desenli iki farklı kumaşa ihtiyacımız olacak. Düz kumaşı çantamızın hem astarında hem de yamalı bir görünüm etmek için çantamızın dışında kullanacağız. Bu kumaşların bir arada nasıl kullanılacağı, yerleşimi ve ölçüleri aşağıdaki resimde görülebilir.

11 santimlik şeridi kumaşın altına baskı ile yerleştirin. 1 santimlik dikiş ile tutturun ve ütüleyin. Böylece kumaştan kolay hediye çantası için dış yüzeyiniz hazır hale gelecektir.

Hediye Torbası Kumaş Ayarlaması
Hediye Torbası Kumaş Ayarlaması

Hediye çantanızın bu dış kumaşını ikiye katlayın. Alt ve yan kenarlarını 1 cm’lik dikişle birleştirin. Yan kenarın dikişinin üst kısmında 2 cm’lik bir açıklık bırakın. Aynı zamanda çantanın astar kumaşını ikiye katlayın ve açıkta kalan kenarlarını dikin. Dikiş yerlerini aşağıdaki resimlerde beyaz çizgi ile görebilirsiniz.

Astar ve Dış Kumaşın Kenar Dikimi
Astar ve Dış Kumaşın Kenar Dikimi

Şimdi pratik hediye çantası için bir sonraki aşama olan astar ile dış kumaşı birbirlerine dikmeye sıra geldi. Astarı dış kumaşın içine yerleştirin ve ağız kısımlarını iğneleyin. 1 cm’lik bir dikiş yapın. Çantamızı büzüp kapatmak için kullanacağımız ipimizin geçeceği bölümü oluşturmak için 2 cm’lik bir dikiş daha yapın.

Astarın ve Dış Kumaşın Birleştirilmesi
Astarın ve Dış Kumaşın Birleştirilmesi

İpi bu yuvanın içinden çengelli iğne ile geçirin. Artık kolay hediye çantası yapımı burada tamamlanmıştır. En güzel hediyelerinizi içine koyup sevdiklerinize güzel bir sunumla hediye edebilirsiniz.

Torbanın İpinin Geçirilmesi
Torbanın İpinin Geçirilmesi
Kumaştan Kolay Hediye Çantası
Kumaştan Kolay Hediye Çantası
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı