Ana Sayfa Örgü Videoları Hiç Bir Yerde Görmediğiniz Çok Kolay Bayan Patik Modeli

Hiç Bir Yerde Görmediğiniz Çok Kolay Bayan Patik Modeli

Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli
Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli

Belki de daha önce hiçbir yerde görmediğiniz yapımı oldukça basit bayan patiği modeli beğeninizi kazanacak güzelliktedir. Kolay olduğu kadar da kullanışlı bir modeldir. Normal bildiğiniz kısa patiklerden değildir. Ev botu tarzında uzun esnek bir patiktir.

Patik aynı zamanda bir örgü çoraba da benzemektedir. Buna benzer bir modeli iki şişle kolay çorap yapımı konumuzda da bahsetmiştik. Yapılış mantığı olarak aynıdır. Sadece modeli değişiktir. Tek parça halinde örülmektedir. Sonra katlanıp bağcık yapılarak bir patik çorap haline getirilmektedir.

Beyaz ve yeşil renklerinde patik ipleri ile 3 numara misinalı şiş kullanılarak örülmüştür. Örnek patik modeli anlatımı 37-38 numara ayaklar için yapılmıştır.

Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli Örneği
Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli Örneği

İki Şişle Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli Anlatımı

Çorap patiğin yapımına lastik kısmından ip iki kat yapılarak 56 ilmek ile başlanmıştır. Lastik, 2 düz-2 ters şeklinde 13 sıra çalışılmıştır.

Daha sonra haroşa örgü ile taban kısmı örülmüştür. Haroşa kısmı yeşil ve beyazla dönüşümlü olarak toplamda 30 sıra şeklinde çalışılmıştır.

Bitiminde başlangıçta yapılan lastiğin aynısı yine 13 sıra örülerek bağcık kısmına geçilmiştir.

Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli Yapımı
Çok Kolay Bayan Çorap Patik Modeli Yapımı

Bağcık kısmının delikleri için bu örülen dikdörtgen parçanın lastik kenarlarına beyaz iple belli aralıklar ile 3 adet ikili tırabzan gurupları çalışılmıştır. Çalışma tığ ile gerçekleştirilmiştir.

Parça enlemesine ikiye katlanıp bir ucu iğne iplik kullanılarak dikilmiştir. Yeşil iple bağcık için yetecek uzunlukta zincir çekilerek ikili tırabzan gruplarının aralarından geçirilerek çorap patik örneği bitirilmiştir.

Detaylı anlatımının yapıldığı videosu aşağıdadır.

Kaynak: https://youtu.be/8q9xB2HbqB8 (Örgü ve Mekik Videoları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here