Ana Sayfa Örgü Videoları Hercai Lif Örneği Yapımı

Hercai Lif Örneği Yapımı

Hercai Lif Örneği Yapımı
Hercai Lif Örneği Yapımı

Adeta bir papatya gibi görünen ama aslında bir hercai çiçeği olan yeni lif örneğinin yapılışını inceleyeceğiz.

Hercai bilindiği üzere menekşegillerden bir çiçektir. Yaprakları da morumsu bir renktedir. Bu örnek de bu çiçeğin özelliklerini taşıdığı için ismine de hercai lif örneği verilmiştir. Yaprakları ayrı ayrı örülüp eklendiği için yapılışı dilimli lif modelleri gibidir. Renk olarak da mor ağırlıklı gidilmiştir. Bunun haricinde beyaz ve kavuniçi lif ipleri de kullanılmıştır.

Hercai Lif Modeli Nasıl Örülür?

Yukarıda da belirtildiği gibi hercai yaprakları ay ayrı örülmektedir. Yapraklar örülürken yıldız lif tekniği tercih edilmiştir ve bombeli görüntüsü için belirli yerlerde artırma ve eksiltmelere gidilmiştir. Toplamda 6 yaprak örülmüş ve kenarları için beyaz iple örülen tekli fıstıklarla birleştirilmeleri yapılmıştır.

Anlatımlı Hercai Lif Örneği
Anlatımlı Hercai Lif Örneği

Ortasına da beyaz iple fıstıklarla yine 6 yapraklı bir küçük motif çalışılmıştır. Üzerinde de renkli yapraklar nakşedilmiştir. Bitirildikten sonra da ortasına bir inci gelecek şekilde hercai lif yapraklarının merkezine iğne iğlikle dikilmiştir.

Anlatımlı Hercai Lif Örneği Videosu

Eğer siz de hercai çiçeğini beğenenlerden iseniz hercai lif modeli çalışmasını mutlaka denemelisiniz. Böylelikle banyolarınıza ayrı bir renk katabilir ve hatta çeyizlik lif olarak da kullanmayı düşünebilirsiniz. Yapılışı oldukça rahat olan bu yeni banyo lif örneğinin videolu anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/8AbiIF3OgUU (Renkli Lif)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here