Her Yaşa Uygun Kolay Bebek Patiği Modeli

Her Yaşa Uygun Kolay Bebek Patiği Örneği
Her Yaşa Uygun Kolay Bebek Patiği Örneği

Hemen hemen her yaşa uyarlanabilecek yapılışı kolay bebek patiği modeli ile bebeklerinizin ayakları hiç üşümeyecek. Diğer bebek patiklerine nazaran biraz farklı bir model olduğunu baştan söyleyebiliriz. Çünkü aslında bu bir örgü bebek çorabıdır ve esnek bir yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden farklı yaşlardaki bebeklerin ayaklarına uyabilecek türdendir.

Anlatımı yapılan bebek patiği 3-6 ay arası ve üstü için uygundur. Daha küçük bir tığ ile daha ince bir ip ile yeni doğan bebekler için de örülebilir. Ya da tam tersi uygulanarak daha büyük çocuklar için örülebilir. Bu işlemler sayıları artırılıp azaltılarak da yapılabilir.

Kolay bebek patiğinin yapımında iki farklı renkte ip kullanılmıştır. Markaları Alize Happy Baby’dir. 3 numara tığ ile örülmüştür.

Her Yaşa Uyarlanabilen Kolay Bebek Patiği Anlatımı

Her Yaşa Uygun Kolay Bebek Patiği Modeli
Her Yaşa Uygun Kolay Bebek Patiği Modeli

Bu kolay tığ işi bebek patiği ya da çorabı burun kısmının yapımı ile başlanmıştır. Bir sihirli halka yapılarak içi 12 tırabzanla doldurulmuştur. Daha sonraki sırada aynı yere iki defa tırabzan yaparak tırabzan sayısı 24’e çıkartılmıştır. Üçüncü sırada 8 tırabzanda bir 1 tırabzan artırılmıştır. İp burada kesilerek diğer renkteki patik ipine geçilmiştir.

Diğer renkle hiç artırma ve eksiltme yapmadan 5 sıra tek batarak yapılan tırabzanlarla devam edilmiştir. 5 sıra sonunda beyaz ipe geçilmiş ve topuk kısmı için bu renkle 13 tırabzanlı 3 sıra örülmüştür. Topuk kısmı için örülen beyaz kısmı tersine katlanarak kenarından birleştirilmiştir.

Tekrar başlangıçtaki mor ipe geçilmiş ve topuk üzerine 3 sıra daha tırabzan yapılmıştır. Sonra bileklik kısmında yer alacak olan deniz kabuğu örneği beyaz iple çalışılmıştır. Son olarak yine beyaz iple lastik kısmı çalışılarak kolay bebek çorabı tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/egd-nKIFc2Q (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı