Hepimizin Sevdiği Mor Menekşe Örneği

menekşe örgü örneği
menekşe örgü örneği

Doğanın en nadide çiçekleri, insanlar için uzun yıllardan beri model teşkil etmiştir. Hepimiz örgü modelleri içinde en sık doğa motiflerini kullanırız. Yapraklar, çiçekler ve hayvan figürleri bizler için vazgeçilmezler arasındadır. İşte ben de bundan yola çıkarak sizlere bu yazımda inanılmaz bir model derledim. Doğanın en nadide çiçeklerinden olan menekşeleri, evlerinizde kullanabilmeniz için tığla menekşe motifi yapımını sizlere resimli bir şekilde anlatacağım. Eşsiz ve oldukça özel olan bu motifi sizler de severek uygulayacak, farklı şekillerde ve renklerde değerlendireceksiniz. Bu inanılmaz ve eşsiz motifler sizler için de benim olduğu gibi enerji kaynağı olacaktır.

Menekşe Motifi Yapım Aşamaları

Öncelikle renk seçimi ile başlıyoruz. Bu işlem için menekşelere bir göz atmanız yeterlidir. Mor ve eflatun, eflatun ve pembeler, sarılar ve morlar menekşelerin bize inanılmaz sunumları içindeki renklerdir. Hercai olarak da adlandırılan bu renkli bitkiler, inanılmaz keyifler ile kullanacağınız eşsiz modelleri oluştururlar.

Mor Menekşe Örneği

Öncelikle parmağınıza ip dolama yöntemi ile başlayın. Sonrasında 13 sık iğne ile doldurun. Resimde görülen şekli elde edin.

Mor Menekşe Örneği Yapılışı

Bir ilmek atlayarak, 5 zincir çekerek yukarıda ki gibi şekil elde edeceksiniz. Sarı renk tığla menekşe motifi için tohum rengi olarak çok uygun düşüyor. Zaten doğada da bu şekilde kullanılmakta.

Mor Menekşe Modeli

Taptığımız iki gözü, tersinden 9 tane ikili dolgu ile doldurun.

Mor Menekşe Modeli Nasıl Yapılır

Şimdi üzerini aynı şekilde ve iki kez batarak geniş yapraklar elde edecek şekilde dolgu ile doldurun.

Mor Menekşe Örneği Örme

Yana sık iğne ile batın.

Mor Menekşe Tığ İşi Örgü

Önce 1 tane sonra ikili şekilde biraz büyüyüp küçülen dolgular yaparak, çiçek modelimizin ortaya çıkmasını sağlayın.

Tığ işi mor menekşe örgü

Şimdi bu uygulamayı, ilk yaptığınız yaprakların ön tarafına da uygulayın.

menekşe örneği

İki ana yaprağımızın ortasından bu kez açık renk eflatun ile bir yaprak daha yapalım.

tığ işi menekşe modeli

Aynı şekilde beşli dolgu şeklinde ikinci yaprağınızı da oluşturun.

menekşe örgü örneği

Ve üçüncü yaprağı da yaptığınızda inanılma, doğal ve gerçek bir sonuca ulaşacaksınız.

Tığla Menekşe Modelini Nasıl Kullanabiliriz?

Bu modeli kullanabileceğiniz birçok alan var. Öncelikle eviniz için harika buketler, duvarınız için tablolar yapabilirsiniz. Ayrıca tığla menekşe motifi kızların saçlarında inanılmaz hoş tokalara dönüşebilir.

Tüm bunların yanı sıra bu modeli farklı şekillerde kolye ya da kıyafetlerinizde broş olarak kullanma şansına da sahipsiniz. Kısacası bu modeli kullanmak tamamen sizin zevkinize ve yaratıcı gücünüze bağlı olarak değişiyor.

menekşe örneği resimli anlatım

Aynı şekilde renkli kompozisyonlar yaparak, çok hoş buketler de elde etmeniz mümkün olacaktır. Eşsiz ve farklı modeller yaparak, inanılmaz hoş buketler oluşturacağınıza da eminim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Size ve eşinize Allahtan sabır,güç,diliyorum?Minik yavrunuza sağlıklı, mutlu bir yaşam?Dilerim her geçen gün sağlığınıza biraz daha kavuşursunuz???Hepimiz sınav dunyasında sınav veriyoruz?Rabbim hepimize bu Sınavdan ona Layık Kullar olarak geçmeyi nasip etsin?size takdir ve sevgilerimi sunuyorum??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı