Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Hediyelik Süs Çantası Yapımı

Hediyelik Süs Çantası Yapımı

74
0
PAYLAŞ
kartondan hediyelik çanta yapma
kartondan hediyelik çanta yapma

Merhaba arkadaşlar. Sizlerle bu çalışmamızda bayanların işini görecek, bir yere giderken yanlarında götürebilecekleri kadar şık ufak hediyelik çanta yapımını anlatacağız. Hediyelik süs eşyası niteliğinde olan bu güzel süs çantasının yapım malzemeleri ise her yerden kolaylıkla bulunabilecek türdendir. Genellikle küçük takılar veya bir arkadaşa gidecek hediyelik eşyaların konulabileceği, rengini güzel seçtiğinizde gayet şık duracak bir çanta olacaktır. Çoğu zaman bu tarz bir çantayı para verip böyle türde çanta satan yerlerden aldığımız zamanlarımız olmaktadır. Ya da bir eşya alırken bize verilen o ufak çantalardan biri adeta. Siz de kolay şekilde artık evde tek başınıza bir yere kendi yaptığınız çantayı götürebilirsiniz. Hemen nasıl yapıldığı kısmına geçelim isterseniz.

Öncelikle ben malzemelerden söz etmek istiyorum. Resimli anlatım olarak sizlere sunduğum bu 10 resimlik çalışmada rengi kırmızı ya da gül rengini andıran bir kağıt olmalıdır. Bu bir çanta olacağı için kağıt, hafif kartona yakın kalınlıkta olmalıdır. İnce olmaması çantanızın çok yumuşak olmamasını da sağlayacaktır. Diğer malzemelere baktığımızda ise bir iplik çantanın tutacak kısmını gösterecek şekilde olmalıdır. Bu ipliğin nasıl bir iplik olduğunu onuncu resimde rahatlıkla görebilirsiniz. Şimdi öncelikle baktığımızda birinci resimde kırmızı karton kağıdı önce tutkallıyoruz. Yapım aşamasında ikinci resimden ilerliyoruz ve katlama kısmını hallediyoruz.

hediyelik süs çantası

hediyelik süs çantası yapımı

Çantanın o istenen şeklini alması için katlamalara üçüncü ve dördüncü resimden itibaren devam ediyoruz. Beşinci resme gelince hediyelik süs çantası modelini tam anlamıyla oluşturmak için kağıt yapıştırıcısını kullanıyoruz. Altıncı resimde yine katlamaya devam ederek yedinci resimdeki katlamayı da yapıyoruz. Sekizinci resimde ise çantanın içindeki boşluğu oluşturmak ve tam anlamıyla katlanmamasını sağlamak için işleme devam ediyoruz. Oldukça basit şekilde yapabileceğiniz bu küçük süs eşyası çantayı dilerseniz yaparak yakınlarınıza sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. İşlemin devamında dokuzuncu resimde, çantanın tutacaklarını ayarlamak için gerekli iki deliği çantanın her iki tarafına yaparak delgeç kullanarak deliyoruz. Ardından mevcut onuncu resimdeki gibi olan ipimizi de çantanın delik kısımlarından geçirerek çantanın tutacaklarını hallediyoruz. Oldukça kullanışlı bu elit küçük süs çantasıyla artık bir yere küçük eşyalarınızı daha kibar şekilde götürebilirsiniz.

hediyelik süs çantası nasıl yapılır

hediyelik süs çantası yapım aşamaları

hediyelik süs çantası yapılışı

Kartondan hediye poşeti yapımı

Hediye Paketi Yapımı

evde hediyelik süs çantası yapımı

hediyelik süs çantası resimli anlatım

kartondan hediye çantası yapımı

kartondan hediyelik çanta yapma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here